موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی یارانه

a/120210 :کد

یارانه؛

سوء استفاده در دریافت یارانه گروه‌ های خاص

  یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۷:۱۰
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -سوء استفاده در دریافت یارانه گروه‌ های خاص

معاون رفاهی وزارت رفاه اعلام کرد: شناسایی افراد نیازمند و کسانی که از یارانه‌های مختلف استفاده می‌کردند در دستور کار قرار گرفته که با استفاده از پایگاه اطلاعاتی جدید، وجود برخی سوء استفاده‌ها مشخص شد.

به گزارش تحلیل ایران، احمد میدری گفت: سیاست‌گذاری برای فقرزدایی مانند سایر حوزه‌های سیاست‌گذاری اقتصادی اجتماعی نیازمند اطلاعات دقیق و به موقع است. دولت‌ها سعی می‌کنند که بتوانند اطلاعاتشان را در این مسیر اصلاح کنند، یعنی هر چه سریعتر اطلاعات را بدست بیاورند و در این میان فناوری اطلاعات ابزاری است که جمع‌آوری اطلاعات را به طور کامل تغییر داده و معاونت رفاه اجتماعی در ۳ سال گذشته سعی کرده اطلاعات دقیق‌تری از حوزه‌های مرتبط با خودش را به دست بیاورد.


معاون رفاهی وزارت رفاه گفت: قبلا دولت برای فهم تحولات بازار کار از اطلاعات پرسشنامه‌ای استفاده می‌کرد که معاونت رفاه سعی کرده اطلاعات ثبتی را در زمینه بازار کار و سایر زمینه‌ها جایگزین اطلاعات پرسشنامه‌ای کند که نتیجه آن در مورد بنگاه‌های اشتغال آفرین در تهران ارائه شده است. در شش ماهه نخست سال ۹۵ تعداد ۲۹ هزار و ۴۰۱ واحد تولیدی و خدماتی در استان تهران موفق به افزایش تعداد بیمه‌ شدگان اجباری خود شده‌اند. فارس نوشت: این بنگاه‌ها در مجموع ۹۹ هزار و ۸۹۴ شغل رسمی ثبت کرده‌اند.بنگاه‌های بالاتر از ۵۰۰ نفر که تعداد پرسنل خود را افزایش داده‌اند ۱۳۱ بنگاه هستند و تعداد بنگاه‌های ۱۰۰ تا ۵۰۰ نفر برابر ۶۹۱ بنگاه، ۵۰ تا ۱۰۰ نفر برابر ۸۹۰ بنگاه، بنگاه‌های ۱۰ تا ۵۰ نفر ۶ هزار و ۳۹۵ بنگاه و تعداد ۲۱ هزار و ۲۹۴ بنگاه کمتر از ۱۰ نفر بوده‌اند.

معاون رفاهی وزارت رفاه گفت: بدین ترتیب، سهم بنگاه‌های خرد (کمتر از ۱۰ نفر) در بیمه شده‌های جدید ۴۱ درصد، متوسط (۱۰ تا ۵۰ نفر) ۲۷ درصد، بنگاه‌های ۵۰ تا ۱۰۰ سهمی معادل ۸ درصد و سهم بنگاه‌های بزرگ بالاتر از صد نفر ۲۴ درصد بوده است. کار دیگری که در معاونت رفاه صورت گرفته، شناسایی افراد نیازمند و کسانی که از یارانه‌های مختلف استفاده می‌کردند را با استفاده از پایگاه اطلاعاتی مورد بازنگری قرار دادیم.

میدری ادامه داد: با این رصد انجام شده مشخص شد مثلا افرادی که از بیمه کارگران ساختمانی استفاده می‌کنند و ماهانه ۱۵۰ هزار تومان یارانه می‌گیرند نزدیک به ۵۰ هزار نفر از آنان مجوزهای سایر اصناف را دارند یعنی این افراد به جای اینکه خود را خویش فرما معرفی کنند خود را کارگر ساختمانی معرفی کردند و از این یارانه استفاده می‌کردند. در واقع یک سوء استفاده در این زمینه صورت می‌گرفت.
 


 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :