موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/120212 :کد

هموفیلی؛

شیرینی دارویی بیماران در گروه بیمه‌ ها

  یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۷
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -شیرینی دارویی بیماران در گروه بیمه‌ ها

رئیس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت گفت: مشکل اصلی داروی فاکتور ۹ در توزیع دارو است و شرکت‌های توزیعی حاضر به توزیع فاکتورهای خونی نیستند چون نمی‌توانند مطالباتشان را وصول کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، چندی قبل احمد قویدل - مدیرعامل کانون هموفیلی ایران  از نبود داروی بیماران هموفیلی در کشور خبر داد و از کار غیرانسانی شرکت‌های پخش دارو و همچنین تداوم مشکلات با بیمه‌ها گلایه کرده بود.در این رابطه طی پیگیری از رسول دیناروند - رئیس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت درباره کمبود داروی فاکتور 8 و 9 به تسنیم اظهار داشت: فاکتور 8 اصلاً کمبود نیست و فاکتور 9 هم موجودی کشور الان برای یک ماه کفایت دارد و نیاز 4 ماه هم انشاالله تا‌ پایان سال وارد می‌شود.

رئیس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت ادامه داد: مشکل اصلی در توزیع دارو است، شرکت‌های توزیعی حاضر به توزیع فاکتورهای خونی نیستند چون نمی‌توانند مطالباتشان را وصول کنند. تسنیم نوشت: امیدواریم در دو هفته باقی‌مانده تا پایان سال بیمه‌ها بتوانند بخشی از بدهی خود را به مراکز درمانی و دارویی پرداخت کنند تا آنها هم بتوانند بخشی از بدهی خود به شرکت‌های توزیعی دارو و تجهیزات پزشکی را تسویه کنند.

نگه داشتن داروهای حیاتی بیماران در انبارها انسانی و قانونی نیست

همچنین در این زمینه مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با اشاره به کمبود شدید فاکتور 9 انعقادی در کشور اظهار داشته بود: «در طول سال 1395 چندین بار شاهد کمبود این دارو بودیم، زیرا تقریباً یک‌ماه است که دسترسی به دارو فاکتور 9 میسر نشده است، همچنین اساساً شرکت‌های پخش حق ندارند از تحویل دارو به‌علت بدهی‌های مراکز درمانی خودداری کنند و در نهایت شرکت‌های پخش دارو می‌توانند از گرفتن سهمیه‌های دارو تا وصول مطالبات خود خودداری کنند، اما دریافت این سهمیه‌ها و محبوس نگه داشتن داروهای حیاتی بیماران در انبارها انسانی و قانونی نیست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :