موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتظامی

a/120266 :کد

سردار تقی مهری؛

استقرار ۶۰۰ دوربین ثبت تخلف در جاده ها

  یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۰
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -استقرار ۶۰۰ دوربین ثبت تخلف در جاده ها

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی اعلام کرد : قرار است در ۳۴ هزار کیلومتر از جاده های شریانی تا سال آینده یکهزار و ۸۸۸ دوربین ثبت تخلفات نصب شود که تاکنون ۶۰۰ دوربین نصب شده است.

به گزارش تحلیل ایران، سردار تقی مهری روز یکشنبه در حاشیه همایش همیاران پلیس در جمع خبرنگاران افزود: این دوربین ها نسبت به دوربین های گذشته متفاوتند ؛ چراکه سرعت بین دو دوربین را نیز ثبت می کنند به گونه ای که راننده بعد از رعایت سرعت و گذر از دوربین اول، نمی تواند سبقت بگیرد چون در دوربین دوم ، سرعت غیرمجاز او ثبت می شود.

 

وی اظهار کرد تخلف راننده متخلف با ثبت دوربین های هوشمند، رصد و با راننده یاد شده برخورد می شود؛ ضمن اینکه این دوربین ها قادرند فاصله طولی و عرضی خودروها را هم ثبت کنند.مهری اضافه کرد: سامانه پایش حمل و نقل هوشمند جاده ای در اکثر اتوبوس های عمومی کشور حدود سه سالی است نصب شده است. این سامانه رفتار راننده ، رفت و آمد در معابر برون شهری ، صرفه جویی در زمان توقف در مبدا و مقصد را ثبت می کند.

** همکاری10 میلیون همیار پلیس در طرح ترافیکی نوروزی


ایرنا نوشت: رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی با اشاره به اینکه همایش همیار پلیس در سطح کشور عملیاتی شده است ، گفت: 10 میلیون همیار پلیس در طرح ترافیکی نوروزی با پلیس راهور همکاری می کنند.وی خاطرنشان کرد: پلیس مدرسه هم برابر کدهای تخلفاتی عمل خواهد کرد و براین اساس اگر پلیس مدرسه گزارش دهد که راننده ای دچار تخلف شده به ویژه اینکه از عرض خیابان عبور کرده است ، راننده اعمال قانون می شود.مهری با اشاره به فعالیت راهوران محله اظهار کرد: جلسات مختلفی با مسئولان وزارت کشور ، وزارت راه و شهرسازی و بخشداری ها برای اجرای طرح راهوران محله ، چند سالی است که به منظور گسترش فرهنگ رانندگی در سطح روستاها برگزار می شود و تجهیزاتی مانند کلاه ایمنی برای پیشگیری از تصادف در اختیار مردم روستا قرار می گیرد.


رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی در مورد تمهیدات لازم برای اجرای طرح راهیان نور هم خاطرنشان کرد:برای اجرای این طرح با ستاد مرکزی راهیان نور ، سپاه و ستاد کل نیروهای مسلح که متولی این طرح است ، جلساتی داشتیم و وسایل نقلیه عمومی از مبدا و مقصد در استان ها در این زمینه لحاظ شد و ایمنی این وسایل مورد توجه قرار گرفت. از سوی دیگر تمام پاسگاه های پلیس راه در جریان اجرای این طرح هستند و یک همراه پلیس در هر اتوبوسی مستقر است تا تذکرات لازم برای سفر ایمن به راننده ارائه دهد.همایش همیاران پلیس امروز یکشنبه در دبستان دخترانه اندیشه واقع در محله امیر آباد تهران برگزار شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :