موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/120296 :کد

،مهدی چمران؛

نام تهران تغییر نمی کند

  یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۴
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -نام تهران تغییر نمی کند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران : نام شهر تهران تغییر نخواهد کرد.

 به گزارش تحلیل ایران،مهدی چمران در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری صداوسیما با اشاره به صحبت های اخیر فرماندار ری مبنی بر اینکه اسم شهر تهران و شورای شهر باید به نام «تهران، ری، تجریش» تغییر کند افزود: نام هیچ پایتختی در دنیا وجود ندارد که نام سه شهر را بر آن بگذارند مخصوصاً درباره پایتخت کشور جمهوری اسلامی ایران که آن را با نام سه شهر بخوانند. 


وی با بیان اینکه تهران از 22 منطقه تشکیل شده است گفت: بخش کوچکی از شهرستان ری، منطقه 20 تهران و بخشی از شهرستان شمیرانات جزء منطقه 1 تهران است. چمران گفت: درست است که نام این قسمت از منطقه 1 شمیرانات نامیده شده است اما به نظر من نیاز به اصلاح تقسیمات کشوری دارد و باید این بخش جزء فرمانداری تهران قرار گیرد. رئیس شورای اسلامی شهر تهران مشکل این موضوع را وجود سه فرمانداری تهران، شمیرانات و ری در تهران دانست و گفت: این مورد باید از لحاظ تقسیمات کشوری اصلاح شود. وی به مصوبه مجلس در این باره نیز اشاره کرد و افزود: مصوبه مجلس این بوده که یک شورای شهر به نام تهران باشد و در اردیبهشت امسال نیز مجدداً در مجلس به تصویب رسید که در شهر تهران یک کمیته تطبیق شکل می گیرد. 


چمران ادامه داد : حدود یک ماه پیش هم در هیئت دولت و در کمیسیون شوراها مصوب شد که تهران همان تهران نامیده می شود و نمی شود آن را به سه نام نامید.رئیس شورای شهر تهران با اشاره به سخنان فرمانداری ری مبنی بر اینکه اسم شهر تهران و شورای شهر باید به نام «تهران، ری، تجریش» تغییر کند گفت: این جدایی ها بی معنی است و باعث وهم اذعان عمومی می شود. وی به مصوبه کمیسیون شوراهای دولت نیز اشاره کرد و گفت: در این کمیسیون تصویب شد که نام تهران همان تهران بماند ولی می شود به نام تهران بزرگ هم آن را نامید. چمران تهران را هویت پایتخت جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: هیچ تعصبی روی آن نیست ولی وقتی تهران یک شهر است نمی شود اسم محله ها را روی آن گذاشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :