موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/120300 :کد

طبق گزارش؛

خداحافظی پراید از ناوگان گردشی و خطی تاکسیرانی

  یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۰
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -خداحافظی پراید از ناوگان گردشی و خطی تاکسیرانی

پیشنهاد حذف پراید از ناوگان تاکسیرانی مورد موافقت اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

به گزارش تحلیل ایران،مهر نوشت: لایحه تعیین نرخ انواع تاکسی‌ها در سال ۹۶ در سیصد و سی و هفتمین جلسه شورا مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به اینکه بحث های پیرامون این لایحه در جلسه قبل شورا صورت گرفته بود اعضای شورا به رای گیری در این زمینه پرداختند.


بر این اساس و با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر تهران نرخ کرایه انواع تاکسی در سال ۹۶، ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.همچنین با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر تهران نرخ سرویس مدارس نیز به همین میزان یعنی ۱۰ درصد افزایش در سال ۹۶ را تجربه خواهد کرد.در ادامه جلسه به پیشنهاد رییس شورای اسلامی شهر تهران مهدی چمران مقرر شد تاکسی هایی نظیر پراید که دارای حجم محدودی هستند و سوار کردن سه نفر در صندلی عقب خودرو با مشقت همراه است به عنوان تاکسی خطی یا تاکسی گردشی استفاده نشوند که این پیشنهاد مورد موافقت اعضای شورا نیز قرار گرفت و به تصویب رسید.همچنین در این جلسه مقرر شد به میزان ۲۰ درصد به نرخ مصوب کرایه تاکسی ها از ساعت ۲۳ لغایت ۵ صبح افزوده شود که این امر نیز با رای موافق اکثریت اعضا به تصویب رسید.

در ادامه جلسه محسن سرخو نیز گفت: در افزایش نرخ کرایه ها رعایت حال شهروندان و مسافران می شود و این بسیار خوب است اما باید در نظر داشت که بودجه حمایتی شهرداری برای تاکسیران ها که شامل نوسازی و نیز خدمات درمانی و رفاهی برای رانندگان است باید به صورت کامل تخصیص یابد. اینکه کرایه ها را افزایش ندهیم و از طرفی هم این بودجه های حمایتی تخصیص داده نشود موجب مشقت و رنج تاکسیران ها خواهد شد.

                               

پراید     ناوگان     تاکسی     لایحه     شورا     حذف


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :