موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی محیط زیست

a/120306 :کد

محیط زیست

ایجاد فضای سبز در شهرهای آلوده عبادت است

  یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۶
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -ایجاد فضای سبز در شهرهای آلوده عبادت است

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه حفظ محیط زیست خیلی مهم است، گفت: ایجاد فضای سبز در شهر آلوده ای مثل تهران عبادت محسوب می‌شود و هر درختی که بکاریم به محیط زیست کمک می کند.

به گزارش تحلیل ایران ، آیت الله محمد محمدی گلپایگانی در مراسم افتتاح هزار هکتار طرح جنگل کاری گفت:باید به ریاست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تبریک گفت که خداوند به ایشان توفیق داده تا در جهت جلب رضای خدا و مردم چنین فعالیت هایی داشته باشد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: در آستانه حلول سال جدید هستیم. در دعای معروفی که هنگام تحویل سال خوانده می‌شود اولین جمله یعنی یا مقلب القلوب و الابصار درباره قلب است که قلب یا جایگاه خداست و یا شیطان. یعنی کفار و منافقان هم قلب دارند اما نمی دانند.

وی ادامه داد: اگر قلب متحول شد خیلی کارها می کند. چندی پیش حالات مرحوم جهانگیرخان قشقایی را می خواندم که رتبه علمی اش در حدی است که استاد مرحوم آیت الله بروجردی و مرحوم آیت الله سیدجمال گلپایگانی بودند. ایشان ۴۰ سال در عشیره خودش کارش تار زدن بود و علاقه وافری به آلات موسیقی داشت و در آن استاد شده بود.

آیت الله محمدی گلپایگانی ادامه داد: اهل دل دو کلمه حرف بزنند انسان را متحول می کنند. مرحوم جهانگیرخان در اصفهان به یک اهل دل برخورد کرد که چند جمله با ایشان حرف زد و چنان او را زیر و رو کرد که تار و تنبور را کنار گذاشت و به حوزه علمیه اصفهان آمد و بعد از ۴۰ سال درس طلبگی را شروع کرد و چنان استاد شد که زبانزد همه شد. «یا مقلب القلوب و الابصار» اینجاست.

ایرنا نوشت : وی در پایان گفت  حفظ محیط زیست خیلی مهم است و ایجاد سبزه زار و فضای سبز در شهر آلوده ای مثل تهران که مراجعه مردم به دلیل آلودگی هوا به بیمارستانها افزایش یافته، عبادت محسوب می‌شود و هر درختی که بکاریم به محیط زیست کمک می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :