موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/120314 :کد

علاالدین بروجردی

بروجردی بر حضور فعال ایران در منطقه بالکان تاکید کرد

  یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۰:۰۳
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -بروجردی بر حضور فعال ایران در منطقه بالکان تاکید کرد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه بالکان از اهمیت زیادی برخوردار است و جمهوری اسلامی ایران باید حضوری فعال و جدی در آن منطقه داشته باشد.

به گزارش تحلیل ایران ، علاءالدین بروجردی روز یکشنبه در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به ارائه گزارشی از سفر هیات این کمیسیون به صربستان و بوسنی و هرزگوین پرداخت و با بیان اینکه همکاری با صربستان برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است، افزود: سفر مقام های دو کشور از جمله رییس مجلس به صربستان در دستور کار قرار دارد.


بروجردی اظهار داشت: امکان افزایش مراودات بین ایران و صربستان وجود دارد و گفت وگوهای مفیدی انجام شده است و در هشتادمین سال برقراری رابطه بین دو کشور برنامه های مفصلی در دستور کار قرار دارد.


وی همچنین به سفر هیات کمیسیون به ترکیه اشاره کرد و گفت: درترکیه نیز نشست بسیار خوبی برگزار شد و بنا بر سیاست بهبود مناسبات و تقویت روابط با این کشور گفت وگوهای مفیدی صورت گرفت.


همچنین در این جلسه سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از سفر هیات اعزامی کمیسیون به کردستان برای بررسی مساله کولبرها گزارشی ارایه کرد.


سید حسین نقوی حسینی بر وضعیت نگران کننده کولبرها و ضرورت رسیدگی به شرایط آن ها و بهبود کسب و کار آنان تاکید کرد.


ایرنا نوشت : کواکبیان و برزگر نیز گزارشی از بازدید خود از کردستان ارایه کردند و پیشنهاد دادند که نشستی با فرماندهی مرزبانی برگزار شود و موضوع مرزها، مزایای مرزی، کولبرها، معابر و عبور و مرور بررسی و راهکار ارایه شود و مرز نشین ها باید مورد حمایت قرار بگیرند و قادر باشند از منافع خود استفاده کنند و در عین حال راه بر اقدامات غیر قانونی بسته شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :