موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/120315 :کد

عربستان

دیده‌بان حقوق بشر: حملات عربستان در یمن، در سطح جنایت جنگی است

  یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۵
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -دیده‌بان حقوق بشر: حملات عربستان در یمن، در سطح جنایت جنگی است

سازمان دیده‌بان حقوق بشر با بیان اینکه حملات ائتلاف متجاوز سعودی در یمن، در سطح جنایت جنگی است، خواستار توقف صادرات سلاح به عربستان شد.

به گزارش تحلیل ایران ، سازمان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که حملات هوایی ائتلاف عربی به رهبری عربستان در یمن که منجر به کشته شدن صدها غیر نظامی شده است، در سطح جنایت جنگی است.

احمد بن شمسی مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان دیده‌بان حقوق بشر گفت که بیش از سه میلیون نفر از شهروندان یمنی آواره شده‌اند و حدود 80 درصد از ساکنان یمن، هم‌اینک به کمک‌های بشردوستانه متکی هستند.

وی افزود: داده‌های برنامه جهانی غذا نشان می‌دهد که یمن در حال حاضر شاهد بیشترین حد سوء تغذیه کودکان است و از هر 5 نفر در این کشور، یک نفر از کمبود شدید غذا رنج می‌برد.

این مقام سازمان ملل با بیان اینکه اوضاع انسانی در یمن رو به وخامت بیشتر می‌رود، از همه طرف‌های درگیر خواست که اقداماتی فوری برای حل بحران اتخاذ کنند.

بن شمسی همچنین تاکید کرد که اوضاع یمن به یک فاجعه انسانی عمیقی تبدیل خواهد شد.

تسنیم نوشت : عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :