موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی خانواده

a/120337 :کد

شاغل؛

جزییات اجرای مرخصی زنان شاغل دارای فرزند خوانده

  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۷:۱۲
تعداد بازدید : ۳۰۱   
 تحلیل ایران -جزییات اجرای مرخصی زنان شاغل دارای فرزند خوانده

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی از اجرای مرخصی ۸۴ روز «دوره مراقبت» ویژه زنان شاغل که فرزندی را از بهزیستی به حضانت می گیرند خبر داد و گفت: این بخشنامه از یک ماه گذشته ابلاغ شده و قابل اجراست.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمدحسن زدا با اشاره به فراهم شدن امکان استفاده از مرخصی استعلاجی کمک بارداری و یا به عبارتی "دوره مراقبت" برای مادران شاغل که کودکی را به فرزندخواندگی قبول می کنند اظهار کرد: شورای حقوقی سازمان مجوز اجرای این طرح را داده و ما پذیرفته‌ایم. این بخشنامه به استان‌ها ابلاغ شده و از یک ماه گذشته اجرا می‌شود.
 
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این مدت مرخصی همانند فرزندان دیگر که به دنیا می‌آیند لحاظ می شود و مربوط به کودکان تا زیر سه سال است گفت: برای این فرزند هم همانند فرزندان عادی دفترچه و خدمات تامین اجتماعی ارائه می‌شود. براساس پیگیری های دفتر امور حمایتی و توانمند سازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص ماده 21 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست سال 93 ، زنی که سرپرستی افراد تحت حمایت این قانون را به عهده می گیرد از مزایای حق اولاد و مرخصی دوره مراقبت برای کودکان زیر سه سال بهرمند می شود و این دسته از مادران می توانند از 84 روز یا 12 هفته کمک بارداری مقرر در ماده 67 قانون تامین اجتماعی برخوردار شوند. ایسنا نوشت: ملاک احراز شرایط مقرر در ماده 67 قانون تامین اجتماعی، شروع مدت مرخصی دوره مراقبت از تاریخ تولد کودک خواهد بود.
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :