موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/120358 :کد

امروز؛

آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی

  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۹
تعداد بازدید : ۲۷۳   
 تحلیل ایران -آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی

آتش سوزی ساختمان مسکونی ۱۰۰ متری در خیابان اسفندیانی، با سرعت عمل آتش نشانان مهار و ساکنین ساختمان در اقدامی ضربتی به محل امن منتقل شدند، اما متاسفانه دو نفر در اثر شدت سوختگی جان باختند.

به گزارش تحلیل ایران، طی اطلاع رسانی این حادثه به سامانه 125 از سوی ساکنان یک ساختمان مسکونی، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی مشهد به سرعت نیروهای عملیاتی ایستگاه سوم و چهلم این سازمان را ساعت 4:37 صبح امروز ( دوشنبه بیست و سوم اسفند)  به خیابان اسفندیانی رهسپار کرد.


به گفته افسر نگهبان آتش نشانی مشهد، در طبقه سوم یک ساختمان چهار طبقه مسکونی، یک واحد مسکونی یکصد مترمربعی دچار آتش سوزی شده و دود بسیار غلیظی از درب و پنجره های این واحد مسکونی خارج می‌شد. تسنیم نوشت: آتش نشانان بی درنگ پس از قطع جریان برق و گاز ساختمان، با استفاده از دستگاه‌های تنفسی و تجهیزات خاموش کننده وارد ساختمان شدند و شعله‌های سرکش آتش را مهار و کاملاً خاموش و همزمان با عملیات جستجو در دود در طبقات سوم و چهارم ساختمان که دارای 6 واحد مسکونی بود، نسبت به انتقال محبوسین و مصدومین اقدام کردند.

وی با اعلام اینکه نیروهای عملیاتی بیش از 20 نفر از ساکنین ساختمان را که سه نفر آنها دچار آسیب دیدگی شدید شده بود را به خارج از ساختمان انتقال دادند، اضافه کرد: متاسفانه بنا بر تایید تکنسین‌های اورژانس دو نفر از مصدومین بدحال که یک مادر و دختر بودند،  در اثر شدت سوختگی جان باختند.

 شهری با اشاره به سوختگی شدید پدر خانواده و وخامت حال وی،  ادامه داد: آتش نشانان با سرعت عمل خود از سرایت آتش سوزی به واحدهای مسکونی دیگر جلوگیری کردند و  مصدومین را جهت انتقال به مرکز درمانی تحویل تکنسینهای اورژانس نمودند.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی مشهد در تکمیل جزییات بروز این آتش سوزی گسترده ضمن اشاره به وجود یک گالن حاوی مایعات قابل اشتعال پشت در منزل، گفت: پیش از این خودروی شخصی این خانواده توسط فرد یا افرادی مورد صدمه قرار گرفته بود.

به گفته آتشپاد دوم مهدی رضایی وقوع این آتش سوزی گسترده در شرایط توسعه و در حالی که شعله‌های آتش تمام منزل یکصد متری را فراگرفته بود، به آتش نشانی گزارش شد. با توجه به گستردگی حریق و وجود گالن مایعات قابل اشتعال در محل حادثه،  علت دقیق آتش سوزی پس از بررسی های بیشتر اعلام خواهد شد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :