موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/120364 :کد

دستجردی:

اختیار انتخاب کاندیداها به مجمع سه‌ هزار نفری واگذار شد

  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۷
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -اختیار انتخاب کاندیداها به مجمع سه‌ هزار نفری واگذار شد

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه بخش‌های مهم اساسنامه در نشست شورای مرکزی جبهه مردمی به تصویب رسید، گفت: اختیار انتخاب کاندیداها به مجمع سه‌هزار نفری واگذار شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، مرضیه وحید دستجردی با اشاره به برگزاری سومین جلسه شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به ریاست حجت‌الاسلام رحیمیان اظهار داشت: در این جلسه بخش‌های مهمی از اساسنامه به تصویب رسید و نهایی شد و در واقع چارچوب اصلی آن بسته شد.

دستجردی با بیان اینکه قرار شد جزئیات باقی مانده از اساسنامه در جلسه بعدی نهایی شود، افزود: ما باید پیش‌نویس اساسنامه را برای مجمع دوم که 17 فروردین 96 برگزار خواهد شد، آماده کنیم.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: در این جلسه درباره کمیته‌های مختلف و برنامه کمیته‌ها و نیز کاندیداهایی که باید با آنها مذاکره صورت بگیرد صحبت و قرار بر این شد که از طرف شورای مرکزی با این 14 کاندیدا مذاکره و برنامه آنها اخذ شده و همچنین سازوکارهای جبهه به آنها ارائه شود که هر کدام حاضر به همکاری شدند، لیست همه آنها به مجمع 17 فروردین معرفی شود.

وی تأکید کرد:‌ در این جلسه بنا براین شد همه کاندیداهایی که رأی بالاتر را داشتند مورد مذاکره قرار بگیرند و بعد آنها طبق نظرات‌شان درباره جبهه که آیا موافق این سازوکار هستند یا مخالف یا بی‌نظر با ذکر دلایل‌، از طرف شورای مرکزی به اطلاع مجمع عمومی دوم رسانده شود.

دستجردی با بیان اینکه ما باید از مجمع عمومی بخواهیم که مجمع درباره کاندیداها اظهارنظر کند و از بین این تعداد معرفی شده رأی بدهند تا از میان آنها 5 نفر انتخاب شود، تصریح کرد: در حقیقت اختیاری که شورای مرکزی قبلاً از مجمع اخذ کرده بود تا بتواند تعدادی از این کاندیداها را که موافق سازوکار جبهه نیستند حذف کند، به منظور برقراری شرایط دمکراتیک و مردم‌سالارانه‌ و نیز پررنگ شدن نقش مجمع عمومی، این اختیار را به مجمع عمومی واگذار کردیم تا این سه‌هزار نفر نامزدهای نهایی را انتخاب کنند.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی درباره کاندیداهایی که سازوکار جبهه را نپذیرند نیز توضیح داد: همه کسانی که سازوکار جبهه را قبول دارند یا قبول ندارند به مجمع عمومی معرفی خواهند شد و مجمع از بین آنها 10 نفر را انتخاب می‌کند، بنابراین روز 17 فروردین از بین 10 نفری که بالاترین آرا را داشته باشند، 5 نفر انتخاب خواهند شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :