موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پلیس

a/120372 :کد

رئیس پلیس راهور

شناسایی ۳۲۰۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور

  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۸
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -شناسایی ۳۲۰۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در آستانه نوروز و اغاز مسافرت های نوروزی با همکاری راهداری ۳۲۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده های کشور شناسایی و علامت گذاری شده است.

به گزارش تحلیل ایران سردار تقی مهری اظهار داشت: کاهش تعداد تصادفات و همچنین تلفات حوادث رانندگی یکی از بزرگترین دغدغه‌های پلیس راهور ناجاست، از این رو یکی از اقداماتی که در آستانه نوروز و طرح نوروزی انجام داده‌ایم شناسایی نقاط پرخطر و حادثه‌خیز با همکاری راهداری بود.

وی گفت: پلیس تنها مسئول در خصوص بالا رفتن تصادفات نیست بلکه شرایط محیطی، راه و خودرو نیز دخیل است؛ ۵۰ درصد کشته‌ها سر صحنه‌اند و ۵۰ درصد در مسیر اتفاق می‌افتد، پس ما باید از همه ظرفیت‌های درونی و بیرونی استفاده کنیم تا بتوانیم تصادفات را مدیریت کنیم.

رئیس پلیس راهور ناجا با اعلام شناسایی ۳۲۰۰ نقطه حادثه‌خیز در معابر و جاده‌های سراسر کشور تأکید کرد: برای رفع نواقص و ایمن‌سازی این نقاط به بودجه‌ای هنگفت احتیاج است اما برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی و وقوع تصادفات پلیس با همکاری خوب راهداری با آشکارسازی و نصب علائم، این نقاط را به رانندگان هشدار داده است.

مهر نوشت : وی ادامه داد معیار پلیس برای نام‌گذاری یک معبر و یا جاده به عنوان نقطه حادثه‌خیز، مکان‌هایی است که حداق یک تصادف حادثه‌ساز و منجر به فوت در آن اتفاق افتاده باشد. از این رو کاهش نقاط حادثه‌خیز در جاده‌ها جزو اولویت‌های پلیس راهنمایی و رانندگی است.

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :