موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی قضایی

a/120414 :کد

مدیرکل نظارت و هماهنگی گشت های مشترک

٤١ میلیارد تومان محکومیت برای واحدهای متخلف در شعب سیار و ثابت

  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۰
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -٤١ میلیارد تومان محکومیت برای واحدهای متخلف در شعب سیار و ثابت

مدیرکل نظارت و هماهنگی گشت های مشترک تعزیرات حکومتی درباره گزارش عملکرد طرح نظارت نوروزی این سازمان در شعب سیار و ثابت تعزیرات حکومتی، گفت: در بازه زمانی ٢٨ بهمن تا ٢٢ اسفند ماه صورت می گیرد.

به گزارش تحلیل ایران،محمد حسن سرابیان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت گشت های مشترک تعزیرات در طرح نظارت نوروزی که از ٢٨ بهمن ماه در سراسر کشور آغاز شده است، افزود: بیشترین تخلف مربوط به گرانفروشی گزارش شده است.


وی ادامه داد:از ابتدای طرح تا تاریخ ٢٢ اسفند ماه، ٣ هزار و ٨٧٠ تیم گشت در سراسر کشور بازدیدهایی از مراکز خرید داشتند و تعداد ١١ هزار و ٨٩٥ بازرسی انجام شده است.


سرابیان اضافه کرد: در نتیجه گشت های مشترک سیار در طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی، ٦ هزار و ٩٩٩ فقره پرونده تشکیل شده است که میزان محکومیت این پرونده ها بیش از ٢ میلیارد تومان است.


مدیر کل نظارت و هماهنگی گشت های مشترک تعزیرات در خصوص محل گشت های مشترک تعزیرات افزود: تیم های بازرسی، بازارهای پرتردد را رصد می کنند و پایگاههای مشترکی در برخی مراکز پر تردد ایجاد کردیم تا مردم راحت تر بتوانند طرح شکایت کنند.


وی خاطرنشان کرد: در بازار شوش،مولوی،شهرستانی ها و برخی دیگر از بازارها پایگاه مشترک تعزیرات فعال است و مردم می توانند با مراجعه به آنها، بازرسان و قاضی تعزیرات برای رسیدگی و صدور حکم اقدام کنند.


سرابیان با اشاره به فعال بودن سامانه رسیدگی به شکایات با شماره 135،گفت: در تهران علاوه بر ثبت شکایات به صورت الکترونیکی،چند اپراتور به صورت شبانه روزی فعال بوده و مردم به ویژه سالمندان می توانند با سامانه 135تماس گرفته و شکایت خود را ثبت کنند.


وی افزود:سامانه پیامکی 300000135برای دریافت گزارشهای مردمی در اختیار همه شهروندان در سراسر کشور قرار دارد.


طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی، از ٢٨ بهمن ماه ٩٥ تا ١٥ فروردین ماه ٩٦ در سراسر کشور انجام می شود که این طرح با هدف پیشگیری از وقوع تخلف و افزایش رضایتمندی مردم در حال اجراست.


پوشاک و البسه، شرکت های مسافرتی و آژانس ها و فروش بلیط های مسافربری قطار و هواپیما و اتوبوس و تمام پایانه های مسافربری درون شهری و برون شهری از جمله اولویت های گشت های تعزیرات در نوروز است.


همچنین مواد پروتئینی و غذایی، رستوران ها، آجیل و خشکبار، قنادی ها و شیرینی فروشی ها، آرایشگاه های زنانه و مردانه ، مواد آرایشی و بهداشتی و دارویی ، هر گونه قاچاق کالا و ارز، مراکز اسکان و پذیرایی و اقامتی از جمله هتل ها ، اماکن تاریخی و تفریحی و فرهنگی، نمایشگاه های بهاره ، میدان های میوه و تره بار ، جایگاه های سوخت و مراکز بهداشتی و درمانی از دیگر موارد دارای اولویت گشت های تعزیرات برای نوروز به شمار می آید.


ایرنا نوشت: شهروندان می توانند از طریق سامانه ١٣٥ و شماره پیامک ٣٠٠٠٠٠١٣٥ گران فروشی و تخلف ها را اعلام کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :