موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/120423 :کد

داعش

تشدید اختلاف و شکاف میان گروه تروریستی داعش در رقه سوریه

  دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۵
تعداد بازدید : ۱۲۱۶   
 تحلیل ایران -تشدید اختلاف و شکاف میان گروه تروریستی داعش در رقه سوریه

منابع آگاه در شهر رقه گزارش دادند که در درگیری عناصر داعش در شهر رقه و خروج آنها از بیعت با ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه تروریستی ۲۰ تروریست داعشی کشته شده اند.

به گزارش تحلیل ایران،    امروز (دوشنبه) شبکه خبری المیادین، عناصر موسوم به 'مهاجرین عرب' که غالبا از اتباع تونس هستند، بشدت با گروه های دیگر داعش در رقه اختلاف پیدا کرده و به سرکردگی ابوبکر البغدادی بر این گروه اعتراض داشته و از بیعت با او خارج شده اند.


طبق این گزارش، این عناصر داعش به تغییرات اخیر در این گروه و شرایط معیشتی خود اعتراض دارند که در درگیری های بین آنها در روز جمعه گذشته، 20 تروریست کشته شدند.


براساس این گزارش، درگیری های موصل، از دست دادن شرق حلب و تدمر باعث شده بازرسی ها و شرایط امنیتی در این گروه افزایش یابد و سرکرده های داعش مانع خروج و فرار عناصر جدا شده داعش از شهر می شوند.


سازمان موسوم به ناظران حقوق بشر سوریه نیز در گزارشی اعلام کرده که گروه تروریستی داعش از زمان اشغال سوریه و عراق 424 نفر از اعضای خود را به اتهام جاسوسی، تلاش برای فرار و سعی در ایجاد شکاف در این گروه تروریستی اعدام کرده است.


ایسنا نوشت: شهر «رقه» در سوریه و مناطقی از این استان، از جمله مناطقی است که از سال 2013 توسط داعش اشغال و پس از اعلام خلافت «ابوبکر البغدادی» این شهر به عنوان مرکز خلافت مورد ادعای وی در سوریه معرفی شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :