موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/120484 :کد

بحرین؛

اعلام حالت فوق‌العاده در بحرین

  ﺳﻪشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۳
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -اعلام حالت فوق‌العاده در بحرین

مردم بحرین دوشنبه شب بنا به دعوت علمای این کشور در حمایت از آیت‌الله عیسی قاسم تا پای جان، در سراسر بحرین تظاهرات کردند.

به گزارش تحلیل ایران،  ساکنان شهرک باربار، سار، کرزکان، المعامیر، السنابس، النویدرات، النبیه صالح، السهله شمالی، بوری و  السهله جنوبی با برگزاری تظاهراتی تحت عنوان «لبیک یا فقیه» مخالفت خود با محاکمه آیت‌الله عیسی قاسم و هر گونه تعرض به وی را اعلام کردند.تظاهرات‌کنندگان با سر دادن شعارهایی به دولت بحرین درباره هر گونه تعرض به آیت‌الله عیسی قاسم هشدار دادند.همچنین تظاهرات‌های مشابهی نیز در الهمله، البلاد القدیم، سلماباد، جدحفص، بنی جمره و المالکیه برگزار شد.

در شهرک المقشع نیز مردم کفن‌پوش به خیابان‌ها آمده و حمایت خود از آیت‌الله عیسی قاسم تا پای جان را اعلام کردند.نیروهای امنیتی بحرین در شهرک الجفیر با گاز اشک‌آور به سمت تظاهرات‌کنندگان حمله کردند. فارس نوشت: در منطقه محاصره شده الدراز محل سکونت آیت‌الله عیسی قاسم نیز تظاهرات گسترده‌ای برگزار شد و تحصن‌کنندگان در میدان الفداء در مقابل منزل آیت‌الله نیز در حالیکه کفن پوشیده بودند نماز جماعت مغرب و عشاء را به جا آوردند.

اعلام وضعیت اضطراری در سراسر کشور

وزارت کشور بحرین همزمان با روز محاکمه آیت‌الله عیسی قاسم و روز ۱۴ مارس سالروز یورش «سپر جزیره» به بحرین که از آن به عنوان اشغال بحرین توسط عربستان سعودی یاد می‌شود، وضعیت اضطراری در سراسر کشور و آماده‌باش نیروهای امنیتی را اعلام کرده است.

آغاز تظاهرات صبح امروز سه‌شنبه

صبح امروز سه‌شنبه که قرار است دولت بحرین آیت‌الله عیسی قاسم را به اتهام واهی پولشوئی محاکمه نماید مردم برخی نقاط بحرین به خیابان‌ها آمده‌اند تا دفاع خود از آیت‌الله را اعلام کنند.در النبیه صالح جوانان انقلابی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک‌های خودرو خشم خود از محاکمه آیت‌الله را اعلام کردند.در المعامیر نیز مردم به مناسبت سالروز اشغال بحرین توسط عربستان سعودی و به نشانه دفاع از آیت‌الله عیسی قاسم به خیابان‌ها آمده و در حال برگزاری تظاهرات خشم هستند.
 


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :