موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/120516 :کد

در همایش ملی «صبر»؛

نشست سران قوا در حضور رهبری درباره آسیب های اجتماعی

  ﺳﻪشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۷
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -نشست سران قوا در حضور رهبری درباره آسیب های اجتماعی

معاون اول رئیس جمهور گفت: در سال جاری ۴ جلسه در حضور رهبر انقلاب و مسئولان عالی رتبه در ارتباط با آسیب های اجتماعی داشتیم و تاکید شد که همه باید بسیج شوند تا جلوی این مشکلات گرفته شود.

 به گزارش تحلیل ایران، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز (۲۴ اسفند) در نخستین همایش ملی صبر، ضمن تشکر از برگزار کنندگان همایش و تبریک میلاد حضرت زهرا (س) اظهارداشت: ابتکار عمل قوه قضاییه به ویژه معاونت فرهنگی در برگزاری این همایش برای ترویج فرهنگ صلح و بخشایش با ارزش بود. تحقق ۳ فاکتور صلح، بخشش و رضایت در جامعه، می تواند جلوی بسیاری از مشکلات را بگیرد.


مهر نوشت: وی نبودن روحیه بخشش و صبوری را باعث آسیب جدی به جامعه دانست و افزود: آسیب، در نبودن چنین جامعه ای توسعه پیدا می کند؛ در سال جاری ۴ جلسه در حضور رهبر انقلاب و سران سه قوه و مسئولان عالی رتبه در ارتباط با آسیب های اجتماعی داشتیم و تاکید شد که همه باید بسیج شوند تا جلوی این مشکلات گرفته شود.جهانگیری گفت: هرچه پیش می رویم با موانع و تنگناهایی روبرو می شویم که در نتیجه، به اهمیت مفاهیم صبر و لزوم تبدیل آن به گفتمان مسلط در جامعه پی می بریم.


معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: نه حکومت و نه جامعه از سوء ظن، سوء تفاهم و سوء رفتار سود نمی برد و جامعه بدگمان مشکلاتش حل نخواهد شد.وی با بیان اینکه هیج برنامه توسعه ای و فرهنگ اقتصادی به دور از مدارا و صبر قابل تحقق نیست، افزود: فرهنگ صبر باید افزایش پیدا کند و اگر نشود، برنامه های توسعه ای کشور با مشکل مواجه می شود.جهانگیری افزود: افزایش سرمایه اجتماعی می تواند منجر به توسعه کشور شود و این نتیجه همه پژوهش هاست. چگونه می توانیم سرمایه های اجتماعی را بالا ببریم؟ باید انگیزه های اخلاقی در قالب رفتارهای جمعی و فردی تقویت شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :