موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/120546 :کد

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور؛

اجرای برنامه ششم در کمیسیون تلفیق سخت و نشدنی است

  ﺳﻪشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۶:۱۲
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -اجرای برنامه ششم در کمیسیون تلفیق سخت و نشدنی است

امیری گفت: برنامه ششم متاسفانه در کمیسیون تلفیق دست خوش تغییرات زیادی شده و اجرای آن سخت و یا نشدنی است.

 به گزارش تحلیل ایران، تسنیم نوشت: حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور عصر امروز در نشست‌خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: ضوابط قانون انتخابات متفاوت است، به نحوی که ضوابط قانونی انتخابات ریاست‌جمهوری با مجلس متفاوت است و بقیه انتخابات‌ها هم همین‌طور است و از طرفی تکنولوژی‌های جدید هم به میدان آمده, لذا لازم بود قانون جامعی برای انتخابات تدوین شود.


وی بیان کرد: پیش‌نویس لایحه جامع انتخابات در کمیته سیاسی دفاعی دولت در حال بررسی است و از 160 ماده این لایحه تاکنون حدود 140 ماده آن در کمیته بررسی شده است.معاون پارلمانی رئیس‌جمهور افزود: برگزاری انتخابات الکترونیکی و شمارش الکترونیکی از جمله مهمترین بخش‌های این پیش‌نویس است، به طوری که در این لایحه پیش‌بینی شده کل انتخابات الکترونیکی برگزار شود.امیری گفت: هر جا مجلس و دولت دغدغه مشترک داشتند, امورات کشور بهتر اداره شده و مردم راضی بودند و هر جا هم که هم‌افزایی بین دولت و مجلس بوده, امورات کشور خوب اداره نشده و مردم ضرر کرده‌اند.وی تاکید کرد: تلاش کردیم سطح روابط دولت و مجلس را ارتقاء دهیم و اقدامات خوبی تاکنون در این زمینه انجام شده است. استمرار اعتماد مجلس به وزیر راه و شهرسازی یکی از جلوه‌های خوب در همکاری دولت و مجلس بود.


معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تصریح کرد: مجلس صدای دغدغه‌های مردم را شنیده و بسترهایی که برای دولت ایجاد شده, قابل تقدیر است.امیری خاطرنشان کرد: نامه‌ای که به عنوان نامه 80 نماینده به روحانی مطرح شده, 80 نماینده نیست، بلکه 8 نماینده به روحانی نامه نوشته‌اند و توصیه‌هایی به رئیس‌جمهور داشته‌اند.وی با اشاره به اینکه آنچه در منشور حقوق شهروندی آمده, نسل‌های دوم و سوم حقوق شهروندی را هم در بر می‌گیرد، گفت: منشور حقوق شهروندی به دلیل اینکه رئیس‌جمهور ابلاغ کرده، قطعا در دستگاه‌های اجرایی لازم الاجراست. آینده‌پژوهی تقنینی در حوزه حقوق شهروندی در معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور آغاز شده و امیدواریم که به قانون تبدیل شود.


معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تصریح کرد: نگاه شورای حقوق بشر سازمان ملل نسبت به ایران, سیاسی است.غربی‌ها نسبت به حقوق بشر گزینشی برخورد می‌کنند، چرا که این همه کودک در غزه و یمن و بحرین کشته می‌شوند, این شورای حقوق بشر کجاست؟ و چرا در این موارد وارد نمی‌شود و اعتراضی هم نمی‌کند؟امیری درباره دیدار اعضای فراکسیون امید با رئیس‌جمهور، گفت: در دیدار دیروز دکتر روحانی با فراکسیون امید هیچ شرط و شروطی از طرف نمایندگان برای حمایت انتخاباتی از روحانی مطرح نشد و جلسه انتخاباتی نبود، بلکه کاری بود. گلایه اعضای فراکسیون از دولت این بود که چرا این همه کار دولت انجام داده، ولی اطلاع‌رسانی و تبلیغ نمی‌کند.


وی در بخش دیگری از نشست‌خبری خود درباره برنامه ششم توسعه، گفت: برنامه ششم متاسفانه در کمیسیون تلفیق دست خوش تغییرات زیادی شده و اجرای آن سخت و یا نشدنی است. یکی از تغییرات مهم در برنامه ششم که موجب فروپاشی مهندسی آن شده, قرار دادن اولویت‌های زیاد در برنامه ششم است.معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه استیضاح وزیر ارشاد مطرح نیست، خاطرنشان کرد: لایحه برنامه ششم با تغییراتی که در کمیسیون تلفیق داده شد, عملا به طرح تبدیل شده و مهندسی برنامه به هم ریخته و بار مالی قابل توجهی در برنامه ششم وجود دارد.امیری در پایان تاکید کرد: دولت از هیچ منتقدی شکایت نکرده و نمی‌کند، البته از کسانی که فعل‌شان و گفتارشان جرم باشد, یکی از وظایف معاونت حقوقی رئیس‌جمهور صیانت از دولت و کارمندانش است و ممکن است در این موارد شکایت کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :