موضوعات ‌مرتبط: ورزشی کشتی

a/120614 :کد

امید نوروزی

از اطرافیان بنا ضربه خوردم

  چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -از اطرافیان بنا ضربه خوردم

قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن گفت: متاسفانه یک عده که توانایی ندارند دوست دارند تحت هر شرایطی مربی تیم ملی شوند.

به گزارش تحلیل ایران ، امید نوروزی دارنده مدال طلای المپیک و جهان با بیان این مطلب افزود: کشتی‌گیران فکر نکنند چیزی از تیم روسیه کم دارند، بچه‌های ما همیشه در شرایط سخت توانسته‌اند کشتی را از دست تیم‌های بزرگی مثل روسیه، آذربایجان و ترکیه در بیاورند و قطعا فرنگی‌کاران در آبادان به میدان جنگ می‌روند و باید با تمام وجود مبارزه کنند.


ملی‌پوش وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران در المپیک برزیل ادامه داد: باید در آستانه جام جهانی همه چیز را کنار بگذاریم و همه در کنار تیم ملی کشتی فرنگی باشیم و بچه‌ها باید در آبادان با تمام وجود مبارزه کنند و خود واقعی باشند و قطعا هر نتیجه‌ای که بدست بیاید مردم ایران به آن‌ها افتخار می‌کنند و همه کشتی ما همین هستند و فارغ از هر نتیجه‌ای باید از همه کشتی‌گیران حمایت شود و برای موفقیت باید ثبات در کادر فنی باشد.

قهرمان بازی‌های آسیایی در مورد دلایل شکست خود در رقابت‌های المپیک برزیل گفت: من قدردان زحمات تمام کسانی که برای من در این سال‌ها زحمت کشیده‌اند هستم، آدم‌ها همه خوب هستند ولی وقتی بحث فنی است باید واقعیت‌ها را گفت، امید نوروزی باید تا دوسال بعد از المپیک 2020 قهرمان جهان شود؟.

وی ادامه داد: من در رقابت‌های جهانی 2014 با آن آسیب‌دیدگی، قرعه سخت، شکست دادن رقبای قدرتمند و با ناداوری به مقام نایب قهرمانی جهان رسیدم اما در المپیک برزیل با توجه به قرعه خوبی که داشتم نتوانستم نتیجه خوبی بگیرم و در برزیل لطمه‌ای که خوردم از بدنسازی و تمرین بود.

نایب قهرمان جهان تصریح کرد: مردم نمی‌دانند، من یازده کیلومتر دور دریاچه ناشتا دویدم، بیست تمرین تپه سنگین را انجام دادم، وزن زیادی کم کردم و رژیم سختی داشتم و همه این نتیجه را می بینند و این یک بحث حیثیت ملی است و معتقدم کسانی که می‌خواهند که مربی تیم ملی باشند، باید باسواد باشند و علم تمرین داشته باشند ولی متاسفانه یک عده که توانایی ندارند دوست دارند تحت هر شرایطی مربی تیم ملی شوند.

وی ادامه داد: من در المپیک لندن نصف المپیک برزیل تمرین کردم، اما برای برزیل به خاطر اینکه بتوانم دومین مدال المپیک خود را به دست بیاورم، خیلی زحمت کشیدم. جلوی حریف ونزوئلایی در المپیک دیدم بدنم بدن نیست و مدام بخودم تا پایان مسابقات گفتم که درست می‌شود. شما اگر کشتی من را مقابل حریف گرجستانی دیده باشید من 10 بار وی را با صورت روی تشک زدم اما نمی‌توانستم وی را بگیرم این موضوع به تمرین اشتباه برمی‌گردد.

نوروزی افزود: یازده ماه در اردوی تیم ملی مثل کارگر معدن کار کردم، ولی هیچ خروجی نداشت چه کسی می‌آید یازده ماه جوانی من را که رفته جواب بدهد؟ مردم از من توقع دارند و من هیچ وقت حقم را نمی‌بخشم. من باید در المپیک برزیل مدال می‌گرفتم و با حضور در جهانی‌های بعد از آن به المپیک 2020 می‌رسیدم اما امید نوروزی در 29 سالگی چرا باید از کشتی کنار برود؟.

وی تاکید کرد: امید نوروزی فن بلد نیست و یا جابه جایی کشتی را بلد نیست؟ امید نوروزی در المپیک فقط یک بدن آماده می‌خواست؟ من اگر بدنم خوب باشد به هیچ کسی رحم نمی‌کنم و خیلی غیرت کردم که در مسابقات المپیک آن وسط ایستادم. مقابل حریف گرجستانی هم همه دیدند که حق من را خوردند اما من اگر آن کشتی را می‌بردم بعد از آن چه می‌شد؟.

نوروزی افزود: من استفانک صرب را در باکو 10 بر صفر بردم و وی بی‌هوش شد اما استفانک در المپیک قهرمان می‌شود و من پنجم هم نمی‌شوم؟ این چه دلیلی دارد؟ این موضوعات باید ریشه یابی شود کسانی که مسئولیت برعهده می‌گیرند باید علم تمرین را بدانند.

تسنیم نوشت : وی در پایان با بیان اینکه از اطرافیان بنا ضربه خورده است خاطرنشان کرد من به محمد بنا اعتقاد دارم، بنا یک مدیر است که شبانه روز در خانه کشتی می‌ماند ولی آیا اطرافیان وی هم این چنین بودند؟ این یک کار گروهی است و همه باید با هم همکاری کنند تا یک نتیجه خوب بدست آید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :