موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی محیط زیست

a/120643 :کد

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها

هشدار نسبت به تصرف اراضی منابع طبیعی در ایام نوروز

  چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۱
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -هشدار نسبت به تصرف اراضی منابع طبیعی در ایام نوروز

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان این‌که این سازمان در ایام نوروز تعطیل نیست و نیروهای حفاظتی در اقصی نقاط کشور ۲۴ ساعته مشغول گشت و مراقبت هستند.

به گزارش تحلیل ایران  سرهنگ پاسدار قاسم سبزعلی گفت: در روزهایی که مردم بیش از هر زمان دیگر اوقات فراغت خود را در دامان طبیعت و بازدید از آثار تاریخی و دیدنی‌های ایران سپری می‌کنند، برخی درصدد تخریب منابع طبیعی و دست‌اندازی در انفال هستند که یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها به شدت با آنها برخورد خواهد کرد.

 

وی گفت: درهمین رابطه هماهنگی‌های خوبی در سطح کشور با محاکم قضایی انجام شده تا به صورت ویژه در ایام تعطیلات با اینگونه تخلفات برخورد کنند.

 

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با بیان این‌که برخی افراد فرصت‌طلب و سودجو گمان می‌کنند نوروز همه جا تعطیل است و می‌توانند به انفال و منابع طبیعی دست‌اندازی کنند، خاطر نشان کرد: سازمان جنگل‌ها در ایام نوروز تعطیل نیست و نیروهای حفاظتی این سازمان در اقصی نقاط کشور ۲۴ ساعته مشغول گشت و مراقبت بوده و به شدت با زمین‌خواری و تخریب و تصرفات اراضی منابع طبیعی برخورد می‌کند.

 

سبزعلی خاطر نشان کرد: همچون سنوات گذشته مردم مشارکت و همکاری خوبی با منابع طبیعی دارند و سالانه چند هزار تلفن و گزارش مردمی جهت جلوگیری از تخریب و تصرفات منابع طبیعی به یگان حفاظت مخابره می‌کنند.

 

ایسنا نوشت: وی مردم را بهترین حامیان منابع طبیعی خواند و گفت: همکارم مردم با منابع طبیعی می‌تواند نقشی اساسی در حفاظت از مواهب الهی ایفا کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :