موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/120644 :کد

الرای

جمهوری اسلامی ایران بر همکاری مشترک با کشورهای منطقه تاکید دارد

  چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۴
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -جمهوری اسلامی ایران بر همکاری مشترک با کشورهای منطقه تاکید دارد

نشریه پرشمارگان الرای کویت در شماره امروز خود با انتشار گزارشی ضمن استقبال از رویکرد سیاسی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس، بر اهمیت ادامه مذاکرات میان طرفین تاکید .

به گزارش تحلیل ایران نشریه الرای با اشاره به اظهارات روز گذشته علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در زمینه توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران با شورای همکاری خلیج فارس نوشت : ایران برای گسترش همکاریها با کشورهای منطقه گام برداشته است و سفر اخیر حسن روحانی رییس جمهوری ایران به کشورهای کویت وعمان نیز در همین راستا بود .


الرای نوشت : دولت ایران در واکنش به موضعگیریهای شورای همکاری خلیج فارس متقابلا بر اهمیت تقویت صلح و ثبات در منطقه و ارتقای سطح مناسبات با کشورهای همجوار تاکید دارد و صلح و ثبات منطقه ای را جزو اولویت های خود می داند.


این روزنامه کویتی نوشت : مقامات ایرانی تاکید دارد که کشورشان با استناد به اصول و مبانی دینی برای حفظ روابط برادرانه با کشورهای همجوار تلاش می کند و رئیس پارلمان ایران نیز بر توسعه مناسبات و همکاریهای کشورش با کشورهای اسلامی همچون مصر تاکید کرده است .


الرای افزود :تهران نقش قاهره در زمینه تحولات منطقه ای را مثبت دانست و بر گسترش روابط دو جانبه تاکید دارد.


ایرنا نوشت: به عقیده کارشناسان، بهره گیری از ظرفیت های سیاسی و اقتصادی مشترک، همگرایی بیشتر در مواضع فرا منطقه ای و بین المللی، تامین کامل صلح، ثبات و امنیت منطقه و نیز رشد و شکوفایی کشورهای اسلامی از جمله عللی است که اهمیت همکاری های راهبردی ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را دو چندان کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :