موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/120650 :کد

عید ایرانی، کالای ایرانی

پویش عید ایرانی، کالای ایرانی حمایت مسئولانه از اقتصاد کشور است

  چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۲
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -پویش عید ایرانی، کالای ایرانی حمایت مسئولانه از اقتصاد کشور است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی پویش عید ایرانی، کالای ایرانی با هدف ترغیب مصرف کنندگان ایرانی به خرید کالاهای با کیفیت تولید داخل است.

به گزارش تحلیل ایران، پروانه مافی روز چهارشنبه گفت با اشاره به اینکه برای ارتقاء توان تولید و کیفیت آن بایستی یک هدف گذاری و برنامه ریزی مشخص و مدون داشت تاکید کرد: برای ارتقای توان و کیفیت تولید باید یک زمابندی به عنوان دوران گذار متصور شویم.


وی در ادامه به وظایف تولید کننده و رفتار مصرف کننده ایرانی در دوران گذار اشاره کرد و اظهار داشت: تولید کننده داخلی باید در این دوران از حاشیه سود خود بکاهد و بر کیفیت کالای تولید خود بیافزاید و مصرف کننده نیز خود را ملزم بداند که کالای تولید داخل و ملی بخرد و حتی در شرایط نابرابر هم خرید کالای ملی را به کالای مشابه و حتی با کیفیت تر خارجی ترجیح دهد.


مافی با بیان اینکه نمی توان همیشه مصرف کننده را مجبور کرد که کالا با هر کیفیتی را با نام تولید ملی تهیه کند اظهار داشت: تولید کنندگان داخلی باید تمام سعی تلاش در جهت ارتقاء کیفیت تولیدات خود به کار گیرند تا مصرف کنندگان با امیدواری بیشتر به مصرف کالاهای ایرانی رو بیاورند.


ایرنا نوشت: وی به نقش دولت در ترویج مصرف کالای ایرانی از سوی مردم اشاره کرد و گفت دولت وظیفه دارد با شفاف سازی و فرهنگ سازی مناسب در جهت اهمیت مصرف کالای ایرانی مردم را به سمت خرید کالاهای داخلی هدایت کند تا بدین صورت زیرساخت های مصرف کالاهای داخلی در کشور پدید آید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :