موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/120817 :کد

سازمان انتقال خون

ابراز نگرانی از کاهش اهدای خون و افزایش تصادفات در ایام نوروز

  جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۴
تعداد بازدید : ۲۶۰   
 تحلیل ایران -ابراز نگرانی از کاهش اهدای خون و افزایش تصادفات در ایام نوروز

رییس سازمان انتقال خون با ابراز نگرانی از کاهش اهدای خون در ایام نوروز گفت: این در حالی است که در این ایام بیشترین تصادفات جاده‌ای را شاهد هستیم.

به گزارش تحلیل ایران علی اکبر پور فتح‌الله، رییس سازمان انتقال خون در مورد وضعیت اهدای خون باتوجه به نزدیکی عید نوروز  گفت : مردم کشور ما در اهدای خون پیش قدم هستند و جزو معدود کشورهای در حال توسعه‌ای هستیم که با توجه به برنامه‌های سازمان بهداشت جهانی موفق شدیم، خون جانشین را در کشور حذف کنیم و 100 درصد اهدای خون داوطلبانه داشته باشیم.

رییس سازمان انتقال خون ادامه داد: 2 میلیون و یک صد هزار اهدا کننده خون داریم که در مقایسه با کشورهای در حال توسعه رقم درخشانی محسوب می‌شود و باید به این نکته نیز اشاره کنیم که ما در کشور دو برابر بیشتر از شاخص سازمان بهداشت جهانی اهدای خون داریم.

وی با اشاره به کاهش اهدای خون در ایام نوروز خاطرنشان کرد: در بعضی از ایام دچار کمبود اهدای خون می‌شویم به خصوص در فصل‌ زمستان به خاطر سرما اهدای خون کمتر شود.

ایلنا نوشت : پور فتح‌الله با بیان اینکه اسفند ماه کمترین مراجعه کنندگان را برای اهدای خون داریم، افزوداین در حالی است که ما به نوعی باید خود را برای سال جدید و همچنین عید نوروز آماده کنیم، زیرا ما در این ایام بیشترین تصادفات جاده‌ای را شاهد هستیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :