موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست و امنیت

a/120834 :کد

شمخانی:

آمریکا و آل سعود با حمایت از تروریسم زمینه توسعه را فراهم می کند

  جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۲
تعداد بازدید : ۲۵۵۶۰   
 تحلیل ایران -آمریکا و آل سعود با حمایت از تروریسم زمینه توسعه را فراهم می کند

نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: دولت آمریکا وحکام آل سعود نه تنها اقدامی در مسیر مقابله با تروریسم انجام نمی دهند.

به گزارش تحلیل ایران، از اعلام دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، دریابان علی شمخانی روز جمعه در واکنش به اظهارات وزیر دفاع عربستان افزود: اقدامات و اظهارات تبلیغاتی و فاقد ارزَش برخی مقامات تازه کار و بی تجربه سعودی فرار به جلو و شانه خالی کردن از مسوولیت حمایت های گسترده این رژیم از تروریسم تکفیری است.


وی ادامه داد: آل سلمان فعال ترین کارخانه تولید تروریست در جهان را در کشور عربستان ایجاد کرده و راهبری می کند.


دبیر شورای عالی امنیت ملی دلارهای نفتی سعودی را پشتیبانی کننده آموزه های مبتنی بر نفرت ،خشونت و جنایت عنوان کرد و افزود: انسان های سرخورده و تحقیر شده مخاطب اصلی ایدئولوژی وهابیت هستند و در نهایت با تبدیل شدن به تروریست تکفیری با برند سعودی به جهان صادر می شوند.


شمخانی خاطر نشان کرد: علیرغم آگاهی و انزجار افکار عمومی جهانی نسبت به ماهیت رژیم آل سلمان و نقشی که در ایجاد و توسعه تروریسم تکفیری در جهان دارد، دولت جدید آمریکا نه تنها سیاست های دولت سعودی را نفی نکرده بلکه از آن حمایت نیز می کند.


ایرنا نوشت: وی ورود هرگونه نیروی نظامی خارجی به سوریه بدون اجازه دولت این کشور را نماد اشغالگری و معادل حمایت از عناصر تروریست توصیف کرد و اظهار داشت: دست خالی معارضه در عرصه سیاسی و میدانی و عدم مقبولیت مردمی آنان موجب شده تا رهبران واقعی و حامیان اصلی آنان به رویکرد دخالت مستقیم و حضور در میدان نبرد روی آورند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :