موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی راهنمایی و رانندگی

a/120927 :کد

رئیس پلیس راهور

بی‌توجهی به جلو و سرعت و سبقت غیرمجاز عامل ٧٠ درصد تصادفات

  شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۲
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -بی‌توجهی به جلو و سرعت و سبقت غیرمجاز عامل ٧٠ درصد تصادفات

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بی توجهی به جلو و سرعت و سبقت غیرمجاز عامل بیش از ٧٠ درصد تصادفات شبانه‌روز گذشته بوده است.

به گزارش تحلیل ایران سردار تقی مهری، با اشاره به حجم ترددها در معابر استان های زیارتی و سیاحتی گفت: برابر آخرین اطلاعات دریافتی حجم تردد ها در ورودی استان های خراسان رضوی و استان های شمالی از روز گذشته رو به افزایش گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه موج سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفند آغاز شده است، گفت: خوشبختانه به دلیل توزیع سفرها گره ترافیکی در جاده ها نداشتیم اما پیش بینی می کنیم حجم سفرها طی امروز و فردا افزایش یابد.

رئیس پلیس راهور ناجا به تصادفات ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: ۳۴ درصد علل تصادفات جرحی و فوتی شبانه روز گذشته عدم توجه به جلو، ۲۰ درصد سرعت غیر مجاز و ۲۰ درصد سبقت غیر مجاز بوده است.

مهری به پیش بینی سازمان هواشناسی کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته طی ۲ روز آینده بارش برف و باران در جاده های کشور افزایش می یابد که این روند در هفته اول تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت. لذا توصیه می کنیم رانندگان ضمن رعایت سرعت مطمئنه و قوانین و مقررات رانندگی حتما تجهیزات زمستانی، زنجیر چرخ و مواد غذایی خشک را به همراه داشته باشند و پیش از سفر باک خودروی خود را پر کنند.

وی تصریح کرد: پلیس راهور با تمام توان و ظرفیت خود در جاده ها مستقر شده و نسبت به روان سازی بار ترافیکی اقدام می کند.

مهر نوشت : رئیس پلیس راهور ناجا در پایان گفت: شهروندان می توانند برای دریافت آخرین وضعیت جوی و ترافیکی ضمن مراجعه به سایت راهور ۱۲۰ از طریق شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ و سایر سامانه های ارتباطی پلیس راهور ناجا استفاده کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :