موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/120945 :کد

خوشرو در اجلاس کمیسیون مقام زن:

تحریم‌های ظالمانه مهمترین مانع توانمندسازی اقتصادی زنان است

  شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۲:۴۹
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -تحریم‌های ظالمانه مهمترین مانع توانمندسازی اقتصادی زنان است

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد اعمال تحریم با پوشش‌های مختلف را مهمترین مانع توانمندی زنان در عرصه اقتصادی دانست.

به گزارش تحلیل ایران ،   غلامعلی خوشرو که در شصت و یکمین نشست کمیسیون مقام زن در نیویورک سخن می‌گفت،افزود: اعمال تحریم تحت هر پوششی از جمله مظاهر سیاست‌های غیرمنصفانه برخی کشورها است که توانمندسازی اقتصادی زنان را با آسیب جدی رو به رو می‌کند.

 

خوشرو با اشاره به منع تاریخی زنان از ورود به عرصه‌های فناوری و مهندسی در اقصی نقاط جهان، به وضعیت درخشان ادامه تحصیل زنان در ایران اشاره کرد و افزود: دختران ایرانی برای تحصیل در رشته‌های پزشکی، مهندسی و علوم پایه همواره مورد تشویق قرار گرفته‌اند.

 

سفیر کشورمان ضمن تاکید بر اعتقاد راسخ جمهوری اسلامی ایران بر کرامت و تساوی حقوق انسانی زن و مرد، ادامه داد: بخش مهمی از تمرکز پروژه‌های کارآفرینی در جمهوری اسلامی ایران به توانمندسازی زنان برای راه اندازی کسب وکار مستقل، ایجاد تعاونی‌های روستایی، آشنایی با فناوری روز بخصوص برنامه‌های کاربردی تلفن‌های همراه و بازاریابی در فضای مجازی معطوف بوده است.

 

خوشرو پیروزی بیش از 6000 زن در انتخابات شوراهای شهر و روستا در ایران را به عنوان نمونه ای از توانمندسازی زنان برشمرده و گفت امروز حدود 20 درصد از مناصب قانونگذاری، مسندهای سیاستگذاری در سطح و مدیریتهای اجرایی به زنان اختصاص دارد. این رقم با تغییر نگرش‌ها و توسعه از درون با یک مدل بومی ایجاد شده است و روندی فزاینده را پیش رو دارد.

 

ایسنا نوشت: شصت و یکمین نشست کمیسیون مقام زن بعنوان مهمترین رکن سیاستگزاری‌های بین‌المللی در حوزه زنان از 13 تا 24 مارس در مقر سازمان ملل نیویورک درحال برگزاری است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :