موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/121016 :کد

تحولات میدانی سوریه

فرار هواپیمای اسرائیلی پس از هشدار ارتش سوریه

  یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۹
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -فرار هواپیمای اسرائیلی پس از هشدار ارتش سوریه

منابع سوری از موفقیت نیروهای ارتش در به دست گرفتن ابتکار عمل در محورهای جوبر و القابون در پی حمله شدید تروریست‌های تکفیری و هلاکت ده‌ها نفر از آنها خبر دادند.

به گزارش تحلیل ایران ، یک منبع میدانی تصریح کرد ارتش سوریه با دفع حملات گسترده تروریست‌های النصره و گروه‌های همپیمان آنها به محور جوبر در شمال شرقی پایتخت،‌بار دیگر ابتکار عمل را به دست گرفت.

این منبع افزود درگیری‌های شدید میان ارتش سوریه و تروریست‌ها در پی پاتک نیروهای ارتش ادامه دارد، نیروهای ارتش توانست شرکت برق را از تروریست‌ها پس بگیرند و تلاش‌ها برای بازپس‌گرفتن برخی نقاط در محور جوبر-القابون ادامه دارد.

منبع سوری شایعه سیطره تروریست‌ها بر پارکینگ‌های العباسیین را تکذیب و تاکید کرد نیروهای ارتش، گروه‌های تروریستی را در برخی ساختمان‌های مجاور کارگاه کرشدر شمال محله جوبر در سایه آتش سنگین موشکی و توپخانه‌ای بر آنها محاصره کرده‌اند. این در حالی است که گروه‌های تروریستی چندین محله مسکونی پایتخت را با خمپاره هدف قرار داده‌اند.

باند تروریستی موسوم به هیئت تحریرالشام(جبهه النصره سابق) اسامی و ملیت دو تروریست انتحاری امروز در محله جوبر را اعلام کرد که ابوعبیده الجزراوی سعودی‌الاصل و ابوالفاروق القلمونی سوری‌الاصل بوده‌اند، برخی خبرها نیز از زخمی شدن عاصم الباشا سرکرده گروه تروریستی احرار  الشام در درگیری‌ها با ارتش سوریه حکایت می‌کند.

باند تروریستی تحریرالشام از آغاز آنچه نبرد جوبر با عنوان ادعایی عبادالله اثبتوا خوانده، خبر داده است.

خبر دیگر اینکه یک منبع میدانی در قنیطره اعلام کرد نیروهای ارتش در شهر قنیطره با شلیک به سمت یک هواپیمای شناسایی رژیم صهیونیستی بر فراز شهرک خان ارنبه، آن را وادار به عقب‌نشینی به سمت جولان اشغالی کردند.

به گفته این منبع، دشمن اسرائیلی خودروی یاسرالسید شهروند سوری را با پهپاد خود در جاده خان ارنبه در حومه قنیطره هدف قرار داده بود که به شهادت این شهروند منجر شد. وی دومین شهروندی است که طی کمتر از یک سال در حمله رژیم صهیونیستی به شهادت می‌رسد.

این منبع از ادامه پروازهای پهپادهای رژیم صهیونیستی بر فراز نوار مرزی همجوار جولان اشغالی خبر داده است.

تسنیم نوشت : از حمص در مرکز سوریه هم خبر می‌رسد که ارتش سوریه سلسله جبال «تلیه» در 20 کیلومتری جنوب شرقی تدمر را از لوث  تروریست‌ها پاکسازی کرد ، شمار زیادی از تروریست‌های داعشی هم در این عملیات به هلاکت رسیدند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :