موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/121041 :کد

نظامیان آمریکایی

سه نظامی آمریکایی در افغانستان زخمی شدند

  یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۵
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -سه نظامی آمریکایی در افغانستان زخمی شدند

هیات نظامیان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) شامگاه یکشنبه اعلام کرد: سه نظامی آمریکایی با شلیک گلوله یک سرباز افغان به پایگاه استان هلمند در جنوب افغانستان، زخمی شدند.

به گزارش تحلیل ایران سخنگوی ارتش افغانستان در جنوب این کشور گفت: سرباز نیروهای ویژه افغانستان پس از آن که ساعت سه بعد از ظهر به وقت محلی به روی نظامیان آمریکایی در پایگاه هوایی 'کمپ شوراب' آتش گشود، به ضرب گلوله کشته شد.


حملاتی را که در پاره ای مواقع نظامیان افغان علیه همتایان آمریکایی خود در افغانستان جنگ زده صورت می دهند، یکی از مشکلاتی است که نظامیان امریکایی در سال های اخیر با آن دست به گریبان اند.


بخش عمده نیروهای خارجی در پایان سال 2014 از افغانستان خارج شدند، این اقدام پس از سرنگونی گروه تروریستی طالبان در این کشور انجام شد.


13 هزار نظامی خارجی زیر نظر نیروهای ناتو به نیروهای افغان که با طالبان درحال نبرد هستند، در این کشور حضور دارند. نیروهایی که خدمات مستشاری و آموزشی به ارتش افغانستان ارائه می دهند.


ایرنا نوشت:در ماه می 2016 میلادی نیز، سه نظامی رومانی در نتیجه شلیک 2 عضو یگان پلیس افغانستان که تحت آموزش نظامیان ناتو قرار داشتند، کشته و زخمی شدند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :