موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/121128 :کد

انتخابات شوراها

آئین‌نامه برگزاری تمام الکترونیک انتخابات شوراها تدوین شده است

  ﺳﻪشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۲:۵۲
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -آئین‌نامه برگزاری تمام الکترونیک انتخابات شوراها تدوین شده است

مسئول امور انفورماتیک هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها از تدوین آیین‌نامه برگزاری انتخابات تمام الکترونیک شوراها خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران ، قاسم میرزایی نکو مسئول امور انفورماتیک هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در حاشیه بازدید از فرمانداری تهران و محل ثبت‌نام از داوطلبان درباره چگونگی برگزاری تمام الکترونیک این انتخابات گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده و توافقی که با وزارت کشور داشته‌ایم، مقرر شده انتخابات شوراها در شهرهایی که شوراهای آن دارای 7 و یا 9 عضو هستند به صورت تمام الکترونیک برگزار شود.

وی افزود: در انتخابات شوراها از مجموع 35 هزار صندوق، 5 هزار صندوق در روند انتخابات الکترونیک به صورت بک‌آپ باقی می‌مانند و 30 هزار صندوق نیز تقسیم می‌شوند.

میرزایی نکو با تاکید بر اینکه در بیش از 30 هزار صندوق انتخابات شوراها به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود، تصریح کرد: این صندوق‌ها کاملا از نظر امنیتی و دسترسی و نیز از لحاظ تمامی مسائلی که ممکن است شائبه‌ای ایجاد کند و نگرانی‌هایی وجود داشته باشد مورد آزمایش قرار گرفته و به صورت آفلاین انجام می‌گیرد.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی کرده‌ایم در صورتی که در شعبه و یا منطقه‌ای برق در جریان برگزاری انتخابات الکترونیکی قطع شود، این دستگاه‌ها چندین ساعت با یک باطری خودرو نیز به کار خود ادامه می‌دهند.

مسئول امور انفورماتیک هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها ابراز امیدواری کرد که با توجه به فراهم آمدن زیرساخت‌های لازم برای برگزاری تمام الکترونیک انتخابات شوراها در برخی شعب شاهد برگزاری انتخابات الکترونیک در دوره‌های آینده و در دیگر انتخابات‌ها نیز باشیم.

تسنیم نوشت : میرزایی نکو در پایان خاطرنشان کرد آیین‌نامه برگزاری تمام الکترونیک انتخابات شوراها تدوین شده که امیدواریم انتخابات الکترونیک مبنایی برای هرچه بیشتر منظم برگزار کردن انتخابات باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :