موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/12113 :کد

0

اولاند به لبنان سفر می کند/ پناهجویان در راس دستور مذاکرات

  ﺳﻪشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۹:۲۰
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -اولاند به لبنان سفر می کند/ پناهجویان در راس دستور مذاکرات

فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه اعلام کرد که قصد دارد در ماه جاری میلادی و در پایان حضورش در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به لبنان سفر کند.

فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه اعلام کرد که قصد دارد در ماه جاری میلادی و در پایان حضورش در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به لبنان سفر کند.

 به گزارش تحلیل ایران ، روزنامه لبنانی السفیر نوشت که اولاند در سه هفته آینده در حالی به بیروت سفر خواهد کرد که لبنانی ها نتواسته اند سیزدهمین رییس جمهوری خود را انتخاب کنند و به همین دلیل درهای « بعبدا» کاخ ریاست جمهوری لبنان همچنان بسته خواهد بود.

منابع خبری پیش بینی کرده اند که به جای پرونده انتخابات ریاست جمهوری ، مشکل پناهجویان در راس دستور مذاکرات رییس جمهوری فرانسه با مقامات لبنانی قرار داشته باشد.
السفیر تاکید کرد: البته از خوش شانسی اولاند است که تحرکات سیاسی در لبنان با شروع نشست های گفت وگوی ملی در مجلس لبنان شروع شده و جامعه جهانی امیدوار است تا جنبش های مدنی به شکسته شدن رکود سیاسی و حرکت لبنان به سوی انتخاب رییس جمهوری منجر شود.
فرانسوی ها از گفت وگوهای ملی لبنان به ابتکار نبیه بری رییس مجلس این کشور استقبال و ابراز خرسندی کرده اند.
السفیر خاطرنشان کرد: رییس جمهوری فرانسه قرار است در یک اردوگاه پناهجویان سوری در لبنان در باره پدیده پناهجویان سخن بگوید.
این روزنامه همچنین به نقل از منابع دیپلماتیک غربی نوشت که در پایان ماه کنونی میلادی پرونده انتخاب رییس جمهوری لبنان درنشست گروه بین المللی حامی لبنان در نیویورک بررسی خواهد شد.
السفیر افزود: این نشست قرار است به ریاست تمام سلام نخست وزیر لبنان برگزار شود و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و وزیران خارجه دیگر کشورهای گروه بین المللی حامی لبنان عضو شورای امنیت در آن حضور یابند.
این روزنامه لبنانی تاکید کرد که اگر رییس جمهوری لبنان پیش از برگزاری این نشست انتخاب شود، کمک های اقتصادی و سیاسی بین المللی به لبنان در دستور مذاکرات نشست قرار می گیرد و درغیر این صورت شرکت کنندگان در این نشست فقط به درخواست برای انتخاب رییس جمهوری لبنان اکتفا و بر حمایت خود از حاکمیت ، استقلال ، دولت و نیروهای نظامی و امنیتی آن تاکید خواهند کرد.
السفیر خاطرنشان کرد: به نظر نمی رسد فرانسه در سایه نگرانی های فزاینده تصمیم داشته باشد انتخاب رییس جمهوری لبنان را با اهتمام ویژه پیگیری کند و آن را در راس ابتکارعمل های خود قرار دهد.
این روزنامه نوشت: انتظار می رود اولاند و سلام در نیویورک با یکدیگر دیدار و در باره پرونده پناهجویان سوری و تبعات آن بر اوضاع لبنان که دیگر قدرت تحمل آن را ندارد، گفت وگو کنند.

منبع: ایرنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :