موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/121143 :کد

سفیر ایران در مادرید:

نوروز نمادی از توجه به خوبی ها در فرهنگ ایرانی است

  ﺳﻪشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۴:۴۸
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -نوروز نمادی از توجه به خوبی ها در فرهنگ ایرانی است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در مراسم جشن نوروز با حضور ایرانیان مقیم این کشور به مناسبت فرارسیدن سال جدید شمسی برگزار شد، 'نوروز را نمادی از توجه به خوبی ها در فرهنگ ایرانی دانست.

به گزارش تحلیل ایران، به همت رایزنی فرهنگی‌ جمهوری اسلامی ایران در مادرید ، مراسم با شکوه جشن نوروز ایرانیان مقیم اسپانیا با حضور پر تعداد و استقبال با شکوه ایرانیان مقیم و همچنین اسپانیایی های علاقه مند در مجموعه فرهنگی‌ 'ماتادرو' در مادرید برگزار شد .


در این مراسم ، پس از نواخته شدن سرود ملی‌ جمهوری اسلامی ایران ، «علیرضا اسماعیلی» رایزن فرهنگی‌ جمهوری اسلامی در اسپانیا ، طی‌ سخنانی ضمن خوش آمد به میهمانان و تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و جشن نوروز ، به بیان اهمیت نوروز در تاریخ ایران و به عنوان نمادی از وحدت و احترام به خانواده و اخلاق پسندیده انسانی‌ پرداخت .


وی در ادامه ، با اشاره به توضیحاتی در خصوص سوابق نوروز ، آن را نمادی از توجه به خوبی ها در فرهنگ ایرانی دانست .


سپس «محمد حسن فدایی فرد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا ، در سخنانی طی‌ خوش آمد به میهمانان و تبریک ولادت حضرت زهرا (س ) و سال نو ، با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب سال 96 را سال 'اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال' نامیدند اظهار اطمینان کرد که هموطنان خارج از کشور می‌ توانند نقش موثری در تحقق اهداف ذکر شده داشته باشند .


فدایی فرد همچنین با اشاره به روابط تاریخی دو کشور ایران و اسپانیا ، یادآور شد که ایران و اسپانیا در ماه گذشته ، چهارصدمین سالگرد روابط دیپلماتیک خود را پشت سر گذاشتند و همایشی دراین زمینه در مادرید با حضور مقامات اسپانیایی برگزار شد.


ایرنا نوشت: پس از آن ، گروه موسیقی‌ سنتی 'میراث' به اجرای قطعاتی از آهنگ های سنتی ایرانی پرداخت که مورد استقبال فراوان حاضران ایرانی و اسپانیایی در سالن قرار گرفت .

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :