موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/121154 :کد

پارک گئون هی

رئیس جمهوری سابق کره جنوبی بازجویی شد

  ﺳﻪشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۵:۴۸
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -رئیس جمهوری سابق کره جنوبی بازجویی شد

«پارک گئون هی» رئیس جمهوری سابق کره جنوبی که ماه جاری میلادی برکنار شده بود، امروز (سه شنبه) توسط ماموران دادستانی این کشور مورد بازجویی قرار گرفت.

به گزارش تحلیل ایران  وی در ماه جاری میلادی رسما با رای دادگاه قانون اساسی و با توجه به اینکه از سوی پارلمان استیضاح شده بود، ‌از مقامش برکنار شد.


او امروز در اداره مرکزی دادستانی کره جنوبی از سوی ماموران احضار و بازجویی شد و اتهامات وی دریافت رشوه، سوء استفاده از قدرت و تبانی در افشای اسرار و اسناد محرمانه کشور اعلام شده است.


دوست وی خانم «چوی سون سیل» نیز که مدتی قبل دستگیر شده است به دلیل ارتباط با خانم پارک آزادانه در نهاد ریاست جمهور تردد می کرده و به مدارک محرمانه دست یافته است.


همزمان خانم پارک متهم است که میلیون ها دلار از شرکت سامسونگ دریافت کرده است تا زمینه های تجاری برای این شرکت فراهم کند و رئیس اجرایی این شرکت هم دستگیر شده است.


«پارک گئون هی» امروز در دادگاه گفت که بار دیگر از مردم عذرخواهی می کند و از هیچ تلاشی برای همکاری با بازجویان دریغ نخواهد کرد.


خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی هم امروز در گزارشی نوشت: رئیس جمهور سابق در محل دادستانی تمامی اتهامات را تکذیب کرده اما دادستان ها این موضع را از وی قبول نکرده اند.
برخی از مشاوران و کارکنان سابق نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی هم امروز در دادستانی در ارتباط با این پرونده مورد بازجویی قرار گرفتند.


در شرایط حاضر دادستانی موضوع دستگیری رئیس جمهور سابق را تکذیب کرده اما بازداشت موقت و بازجویی از وی را مورد تایید قرار داده است و خانم پارک احتمالا در آینده نیز باید به دادستانی مراجعه کند.


ایرنا نوشت: جلسه دادستانی برای رسیدگی به اتهامات رئیس جمهور سابق کره جنوبی در میان تدابیر شدید امنیتی و با حضور دستکم 2 هزار افسر پلیس در محل برگزار شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :