موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فرامنطقه ای

a/121164 :کد

ترامپ

ترامپ به دنبال افزایش تحریم‌ها علیه کره‌شمالی

  ﺳﻪشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۲۳
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -ترامپ به دنبال افزایش تحریم‌ها علیه کره‌شمالی

به گفته یکی از مقامات ارشد آمریکایی، دولت این کشور با هدف قطع کامل کره شمالی از سیستم اقتصاد جهانی در حال بررسی مجدد تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ است.

به گزارش تحلیل ایران،  به نوشته روزنامه ایندیپندنت، این تحریم‌ها بخشی از رویکرد چندجانبه تشدید فشار سیاسی و اقتصادی علیه کره شمالی است که اخیرا اقدامات موشکی و هسته‌ای خود را به شدت افزایش داده است.

 

این تحریم‌ها به ویژه قرار است فشارهایی را علیه بانک‌های چینی و شرکت‌هایی که بیشترین تجارت را با پیونگ یانگ دارند وارد کنند.

 

به گفته این مقام آمریکایی، در حالیکه گزینه اقدام نظامی علیه کره شمالی همچنان پابرجاست، دولت آمریکا هم‌چنان تلاش دارد تا از طریق این تحریم‌ها بتواند مانع از اقدامات نظامی بیشتر کره شمالی شود.

 

این توصیه سیاسی که از سوی مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا ارائه شده است انتظار می‌رود طی هفته‌های آتی مورد بررسی رئیس‌جمهور این کشور قرار بگیرد و احتمالا در نشست وی با همتای چینی‌اش در ماه آوریل نیز مطرح شود.

 

انتظار می‌رود در دیدار دونالد ترامپ با شی جیپینگ، روسای جمهور آمریکا و چین مساله کره شمالی مهم‌ترین موضوع مورد بحث باشد.

 

با این حال هنوز روشن نیست که ترامپ با چه سرعتی درباره این مساله تصمیم‌گیری کرده و آن را عملی خواهد کرد.

 

در حالیکه ترامپ روز شنبه با مشاور امنیت ملی خود به منظور گفتگو درباره مساله کره شمالی دیدار کرد، کاخ سفید تاکنون از اظهارنظر درباره این نشست خبری منتشر نکرده است.

 

به گفته این منبع آگاه، مقامات آمریکایی از جمله رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا به چین مبنی بر "تحریم‌های ثانویه" گسترده‌تر که می‌تواند بانک‌ها و شرکت‌های چینی را مورد هدف قرار دهد، هشدار داده‌اند.

 

ایسنا نوشت: علاوه بر این این مساله اکنون در حال بررسی است که ترامپ فشارهای آمریکا بر چین به منظور انجام اقدامات متقابل بیشتر علیه کره شمالی را افزایش دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :