موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/121192 :کد

در پیامی؛

تبریک نوروزی یونسکو به مردم ایران

  چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۰:۴۷
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -تبریک نوروزی یونسکو به مردم ایران

سازمان جهانی یونسکو فرا رسیدن نوروز را به ایرانی‌ها تبریک گفت.

به گزارش تحلیل ایران، پرس تی وی نوشت:سازمان جهانی یونسکو در پیام خود به مناسبت فرا رسیدن نوروز آورده است: بیش از سه هزار سال است که میلیون‌ها انسان آمدن فصل بهار را هر ساله جشن می‌گیرند؛ از غرب، مرکز و جنوب آسیا تا قفقاز و بالکان و دیگر مناطق مردم از فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف برای ارج نهادن به نوروز جمع می‌شوند.

نوروز برای همه فرصتی است تا به طبیعت احترام بگذارند و برای آینده‌ای بهتر دعا کنند. نوروز از سال 2009 تاکنون در فهرست ویژه میراث فرهنگی بشریت به عنوان یک جشن با تنوعی غنی که صلح و همبستگی را میان اقوام و نسل‌ها ترویج می‌دهد، قرار گرفته است.

یونسکو در ادامه آورده است: در دورانی که افراط‌گرایی خشونت‌آمیز به دنبال نابود کردن گوناگونی و آزادی‌هاست، نوروز یادآور قدرت فرهنگ و میراث باستانی برای ساختن جوامع مانا و انعطاف‌پذیر است. این یک منبع امید و دلگرمی برای ما است. امروز این پیام در شرایطی که دولت‌ها تلاش‌ها برای پیشبرد دستور کار 2030 برای توسعه پایدار و توافق آب و هوایی پاریس را دوچندان کرده‌اند، در سراسر جهان طنین می‌اندازد.به همین مناسبت اجازه دهید به استقبال تمام ارزش‌های نوروز برویم و از پیام جهانی مبنی بر صلح و همبستگی الهام بگیریم. سال جدید بر همه مبارک.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :