موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/121209 :کد

احمد خاتمی

ضرورت بهره برداری از «ظرفیت عظیم فرهنگی امامزادگان»

  چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۲:۲۶
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -ضرورت بهره برداری از «ظرفیت عظیم فرهنگی امامزادگان»

امام جمعه موقت تهران بهره برداری از «ظرفیت عظیم فرهنگی امامزادگان» را ضروری دانست و گفت: اجرای طرح «آرامش بهاری» در سطح بقاع متبرکه، بهره‌برداری موثر از ظرفیت عظیم فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش تحلیل ایران ؛ آیت‌الله سید احمد خاتمی درباره برگزاری طرح نوروزی «آرامش بهاری» اظهار کرد: بهره برداری از «ظرفیت عظیم فرهنگی امامزادگان» ضروری است و اجرای «طرح آرامش بهاری» در سطح بقاع متبرکه، بهره‌برداری موثر از ظرفیت عظیم فرهنگی با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری است.

وی افزود: امامزادگان و بقاع متبرکه به ویژه امامزادگان شهید، مزار و قبورشان کانون نور و معنویت است و یک ظرفیت ارزشمند و موثر فرهنگی هستند و دل مردم را به سمت خود جذب می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اگر از این ظرفیت گسترده بهره‌گیری شایسته و بایسته‌ای شود، تاثیرش از اماکن دیگر بیشتر خواهد بود، تصریح کرد: در سالهای اخیر شاهد تحول ارزشمندی در مدیریت امامزادگان بودیم؛ یکی از ابعاد تحول در سازمان اوقاف در سالهای اخیر توجه به این ظرفیتهای فرهنگی است که در قالب اجرای طرح «آرامش بهاری» برگزار می‌شود.

آیت‌الله خاتمی گفت: تبلیغ دین و ترویج معارف اسلامی در طرح «آرامش بهاری» یکنواخت نیست و تحول و نوآوری در عرصه تبلیغ دین امری لازم و ضروری است و حضرت رسول (ص) هم در قالبهای گوناگون آموزشی و هنری دین را نشر می‌دادند.

وی خاطرنشان کرد: طرح نوروزی «آرامش بهاری» هم پاسخگویی به سوالات مردم را دارد و هم مشاوره اجتماعی می‌دهد که یکی از نیازهای اساسی مردم است و هم برنامه جذاب برای کودکان و نوجوانان دارد.

تسنیم نوشت : گفتنی است طرح نوروزی «آرامش بهاری» در 2 هزار و 400 امامزاده و بقعه متبرکه از 24 اسفند آغاز شده و تا 14 فروردین ادامه خواهد داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :