موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/121214 :کد

کدخدایی

رهبر انقلاب مانند سال ۸۸ پاسدار رای مردم هستند

  چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۳:۰۲
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -رهبر انقلاب مانند سال ۸۸ پاسدار رای مردم هستند

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع) گفت: رهبری معظم انقلاب خود پاسدار رای مردم خواهند بود کما اینکه در سال ۸۸ نیز این گونه بود.

به گزارش تحلیل ایران ، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در یادداشتی به ارائه توضیحاتی درباره سخنان روز گذشته رهبر انقلاب در حرم رضوی پرداخت.

متن این یادداشت که با عنوان «ایستادگی در مقابل قانون شکنان پیام انتخاباتی امسال!» در کانال تلگرامی وی منتشر شده بدین شرح است:

فرمایشات امروز رهبر معظم انقلاب در جوار حرم رضوی(ع) علاوه بر اینکه در بر گیرنده مسائل مهم اقتصادی بود، حاوی پیام دقیق و حکیمانه انتخاباتی نیز بود که می‌توان آن را در ایستادگی در مقابل قانون شکنان خلاصه کرد.

الگوی مردم سالاری دینی که یادگار عظیم امام (ره ) بود در انتخابات مردمی متجلی می شود و انتخابات یعنی احترام به رای و خواست مردم. مردمی که انقلاب کرده اند و به دنبال تعیین سرنوشت خود هستند، از طریق انتخابات به این آرمان گران سنگ می رسند، که لازمه آن محترم شمردن خواست و تعظیم در مقابل رای مردم است. و رهبر انقلاب به عنوان هدایت گر جامعه، اجرای مر قانون و احترام به رای مردم را پیام انتخابات سال جاری دانستند.

رای مردم در نگاه ایشان اهمیت زیادی داشته  و طبعا نادیده گرفتن آن قانون شکنی قلمداد شده و مهمتر اینکه اعلام کردند، خود در مقابل این قانون شکنی خواهند ایستاد. یعنی اینکه رهبری  معظم انقلاب خود پاسدار رای مردم خواهند بود کما اینکه در سال ۸۸ نیز این گونه بود.

مهر نوشت : نتیجه انتخابات آزاد در جمهوری اسلامی ایران هر چه باشد قابل احترام است و این دومین نکته‌ در بیانات امروز بود که اصل اجرای قانونمند انتخابات بوده، فارغ از نتیجه آن که چه شخص و یا چه گروهی در آن پیروز باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :