موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/121233 :کد

بازرسان بهداشت

۸۸۵ هزار مورد بازرسی توسط بازرسان بهداشت محیط در یک ماه گذشته

  چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۵:۰۷
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -۸۸۵ هزار مورد بازرسی توسط بازرسان بهداشت محیط در یک ماه گذشته

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: در یک ماه گذشته، در مجموع ۸۸۵ هزار مورد بازرسی بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط در کشور انجام شده است.

به گزارش تحلیل ایران، رضا غلامی با بیان این مطلب اظهار کرد: اکیپ‌های بهداشت محیط وزارت بهداشت از ابتدای اسفند تاکنون نظارت و کنترل ویژه‌ای بر اماکن و مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، اماکن بین‌راهی، مراکز عرضه قلیان، سامانه‌های آبرسانی و اماکن عمومی حساس مانند آرایشگاه‌ها، هتل‌ها، مراکز اقامتی مسافران نوروزی و ... داشته‌اند تا سلامت مردم حفظ شود.

 

وی در ادامه گفت: در طول این مدت، حدود ۴۸۰ هزار مورد کلرسنجی از آب آشامیدنی و ۴۵ هزار نمونه‌برداری میکروبی از آب توسط بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت انجام شده است.

 

غلامی با اشاره به ۲۶ هزار مورد نمونه‌برداری غذایی توسط بازرسان بهداشت محیط، اظهار کرد: در زمینه همکاری‌های بین بخشی، توانستیم ۱۰ هزار و ۴۰۰ مورد بازرسی را به صورت مشترک با سایر دستگاه‌های اجرایی و نظارتی انجام دهیم. همچنین ۱۲ هزار و ۹۵۲ مورد از مراکز و  اماکن متخلف به مراجع قضایی معرفی و ۳۹۹۶ مورد از مراکز و اماکن متخلف نیز تعطیل شدند.

 

ایسنا نوشت: به گفته مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در یک ماه گذشته ۱۹۶ هزار کارت بهداشت برای افراد در صنوف و مشاغل مختلف صادر شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :