موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/12129 :کد

0

خشم صهیونیست ها از سفر رئیس جمهوری اتریش به ایران

  ﺳﻪشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۱:۲۵
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -خشم صهیونیست ها از سفر رئیس جمهوری اتریش به ایران

هاینس فیشر رییس جمهوری اتریش به خاطر سفر به تهران و توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی آماج حملات و خشم صهیونیست ها قرار گرفت.

تحلیل ایران : هاینس فیشر رییس جمهوری اتریش به خاطر سفر به تهران و توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی آماج حملات و خشم صهیونیست ها قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری جروزالم پست، هاینس فیشر دیروز (دوشنبه) پیش از سفر به تهران ابراز امیدواری کرد که در این دیدار بتواند پل های لازم برای برقرای و توسعه روابط با جمهوری اسلامی را ایجاد کند. هرچند، وی اکنون به خاطر برنامه دیداری که با آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران دارد، آماج انتقادات تند قرار گرفته است.
جروزالم پست با اشاره به وعده فیشر در زمینه طرح مسائل مرتبط با حقوق بشر در دیدار با مقام های جمهوری اسلامی، از این که تاکنون در این زمینه هیچ گفت و گویی میان وی و مقام های ایرانی صورت نگرفته، انتقاد کرد.
بر اساس این گزارش، سازمان اتریشی 'بمب را متوقف کنید' که به نوشته جروزالم پست نیز به شدت از این رفتار فیشر انتقاد کرده است.
استفان گریگات یکی از مقام های این سازمان مدعی شد: آیت الله علی خامنه رهبر عالی ایران که با فیشر دست خواهد داد، همواره به صراحت از نابودی دولت یهود دم زده و هولوکاست را تکذیب کرده است؛ این سفر هم به سیاست های تهران در این زمینه مشروعیت خواهد بخشید.
وی ادامه داد: در سال 1991، کورت والدهایم رییس جمهوری طرفدار نازی در اتریش به عنوان نخستین رییس دولت غربی پس از انقلاب اسلامی به ایران سفر کرد. امروز، هاینس فیشر که خود را یک ضد فاشیسم دوآتشه می داند، نخستین مقام عالی رتبه اروپایی است که از سال 2004 به این طرف، به ایران سفر می کند.
گریگات افزود: کسی که به همراه یک هیات بزرگ تجاری به ایران می رود قصد دلجویی از حاکمان و مشروعیت بخشیدن به سیاست های ایران را دارد.
اتریش پس از انقلاب اسلامی سال 1979 (1357) مناسبات خود را با تهران قطع نکرد. توماس کلستیل رییس جمهوری قبلی اتریش آخرین مقام ارشد غربی بودن که در سال 2004 به ایران سفر کرد.
سفر فیشر به ایران بعد از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای ایران و قدرت های بزرگ جهان صورت می گیرد که در ماه ژوییه (تیر/مرداد) در وین پایتخت اتریش برگزار شد.
پیش از این مقامات رژیم صهیونیستی خشم خود را از سفر هیات های عالی رتبه اروپایی به ایران اعلام و بر مخالفت با هر گونه توسعه مناسبات با ایران تاکید کرده بودند.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :