موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/121304 :کد

امیرعبداللهیان

به رسمیت شناختن تروریست‌ها در مذاکره انحرافی در مسیر حل مسئله است

  پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۵:۳۳
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -به رسمیت شناختن تروریست‌ها در مذاکره انحرافی در مسیر حل مسئله است

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل مبارزه جدی با تروریسم و مذاکره حکومت با گروه‌های سوری معتقد به راه حل سیاسی را به عنوان تنها روش حل بحران سوریه دانست و تاکید کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، حسین امیرعبداللهیان در آستانه مذاکرات ژنو درباره سوریه با تاکید بر اینکه حملات اخیر افراد مسلح به دمشق و حماء نشانگر سوء استفاده از فضای مذاکرات سیاسی ژنو است گفت: در حال حاضر بخشی از تروریست‌ها با تغییر نام در میز مذاکره ژنو حضور می‌یابند و مابقی در روی زمین اقدامات جنایتکارانه تروریستی خود را ادامه می‌دهند.

وی تطهیر تروریست‌ها و به رسمیت شناختن آن‌ها در میز مذاکره را ایجاد انحراف در مسیر حل سیاسی بحران مشکل سوریه دانست و گفت: باید هوشیار بود که طراحی و تقسیم کار تروریست‌ها تعیین کننده مسیر آینده سوریه نباشد.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل همچنین تاکید کرد: مبارزه جدی با تروریسم و مذاکرات حکومت و گروه‌های سوری و معتقد به راه حل واقعی سیاسی به کمک سازمان ملل، تنها روش حل بحران سوریه است.

وی تلاش روسیه و آستانه در کمک به تحقق راه‌حل سیاسی سوریه را قابل توجه خواند و افزود: جامعه جهانی نباید در سایه تحولات سوریه از پیامدهای سوء تداوم تجاوز خارجی و نسل کشی در یمن و تهدید امنیت منطقه ای غافل باشد.

ایرنا نوشت : امیرعبداللهیان در پایان در مورد بحرین نیز گفت حکومت بحرین برای کمک به امنیت منطقه باید سرکوب مردم و نقض سیستماتیک حقوق بشر را متوقف کرده و با توسل به راه حل مذاکرات سیاسی به مردم کشورش اتکاء کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :