موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/121332 :کد

سناتورهای آمریکایی؛

طرح تشدید تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران در مجلس سنا

  جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۹:۲۵
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -طرح تشدید تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران در مجلس سنا

سناتورهای آمریکایی طرحی را ارائه کردند که موضوع آن، تشدید تحریم های ایران بر سر آزمایش موشک های بالستیک و همچنین سایر فعالیت های غیر هسته ای این کشور است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از واحد مرکزی خبر،یک گروه از سناتورهای آمریکایی از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات، از جمله اعضای ارشد کمیته روابط خارجی سنا، روز پنجشنبه طرحی را ارائه کردند که موضوع آن، تشدید تحریم های ایران برسر آزمایش موشک های بالستیک و همچنین سایر فعالیت های غیر هسته ای این کشور است.

«رابرت منندز» سناتور دموکرات و از تهیه کنندگان این طرح در این باره گفت طرح مذکور به گونه ای نوشته شده است که با توافق هسته ای ایران تداخلی نداشته باشد.خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر نوشت: ایراشن بر سر پرتاب موشک های بالستیک و سایر فعالیت های غیر هسته ای خود، به واسطه این طرح جدید هدف تحریم های شدیدتر آمریکا قرار خواهد گرفت. یک گروه از سناتورهای آمریکایی از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات، از جمله اعضای ارشد کمیته روابط خارجی سنا، طرح مذکور را ارائه کردند.

«منندز» سناتور دموکرات و «باب کورکر» سناتور جمهوریخواه و رئیس کمیته روابط خارجی سنا از تهیه کنندگان این طرح هستند. ۱۴ سناتور دموکرات و جمهوریخواه حمایت خود را از این طرح  اعلام کرده اند.بر این اساس، هر کس در برنامه موشک های بالستیک ایران مشارکت داشته باشد، و همچنین کسانی که با این افراد تعامل تجاری داشته باشند، هدف تحریم های اجباری آمریکا قرار خواهند گرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :