موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پلیس

a/121356 :کد

توصیه پلیس فتا

رمزهای ایمن و ترکیبی برای گوشی های هوشمند انتخاب کنید

  جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۳:۰۱
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -رمزهای ایمن و ترکیبی برای گوشی های هوشمند انتخاب کنید

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا نیروی انتظامی نسبت به انتخاب رمزهای ایمن و ترکیبی از اعداد، ارقام، حروف کوچک و بزرگ برای گوشی های هوشمند تاکید کرد .

به گزارش تحلیل ایران ، سرگرد مهدی شکیب با اشاره به رمز‌های انتخابی ساده و پیش فرض توسط کاربران گوشی های هوشمند، افزود: انتخاب رمزهایی مثل تاریخ تولد، شماره شناسنامه، شماره ملی، شماره تلفن همراه و سایر رمز‌هایی از این قبیل نمی‌تواند، مانع بزرگی برای عدم دسترسی مجرمان اینترنتی باشد چرا که افراد سودجو به راحتی با کمی شناخت نسبت به کاربران و دسترسی به مدارک هویتی آن ها، می توانند به اطلاعات گوشی دسترسی یابند.


وی با اشاره به انتخاب اعدادی از قبیل 1234، 1111 و سایر اعداد مشابه گفت: این‌گونه رمز‌ها نیز نمی‌توانند سدی محکم در مقابل مجرمان سایبری باشند و باید رمز عبور مناسب و ایمن را انتخاب کنند براین اساس رمزی ایمن است که متشکل از اعداد، ارقام، حروف کوچک و بزرگ و کارکتر ها باشد. رمز‌های از قبیل 1D $v25@ می‌تواند تا حد بسیار زیادی کار مجرمان سایبری را برای دسترسی به اطلاعات ما سخت کند.


سرگرد شکیب افزود: برخی از گوشی‌های تلفن همراه این قابلیت را دارند که با انتخاب اثر انگشت به عنوان رمز عبور امنیت تلفن همراه را بالا ببرند، لذا بهتر است کاربرانی که دارای چنین دستگاه‌هایی هستند، قابلیت اثر انگشت را فعال کنند.


وی در توصیه به شهروندان گفت: فعال کردن پین کد سیم کارت‌ها مانعی دیگر برای عدم دسترسی مجرمان به اطلاعات سیم کارت است، لذا با فعال نمودن این قابلیت می‌توانیم امنیت اطلاعات ذخیره شده در سیم کارتمان را افزایش دهیم.


سرگرد شکیب با اشاره به استفاده از الگوهای رمز نگاری مناسب برای کارت‌های بانکی و سایر رمز‌های عبور، گفت: هموطنان باید الگوریتمی را در ذهن خود انتخاب کرده و بر اساس آن رمز عبوری مناسب بسازند.


سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا نیروی انتظامی افزود: باید به این نکته توجه داشته باشیم که رمز انتخابی را باید به خاطر بسپاریم و از نوشتن آن در جاهای مختلف از قبیل دفترچه یادداشت و تلفن همراه خودداری کنیم و باید حتما رمز های خود را به صورت دوره ای تغییر دهیم.


ایرنا نوشت : شکیب گفت هموطنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش آموزش مراجعه کرده و در صورت مواجهه با موارد مشکوک و ثبت در بخش ثبت گزارش مردمی پلیس فتا را در ایام نوروز همیاری کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :