موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی توصیه های ایمنی

a/121364 :کد

سازمان آتش نشانی

نکاتی ساده برای ایمنی در مقصد سفر و بازگشت

  جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۳:۲۵
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -نکاتی ساده برای ایمنی در مقصد سفر و بازگشت

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران هشدارهایی برای زمان رسیدن به مقصد و بازگشت از سفر ارائه کرده است.

به گزارش تحلیل ایران سید جلال ملکی ، درباره دستورالعمل‌های ایمنی در مقصد و پس از بازگشت از سفر گفت: شهروندان توجه داشته باشند که حتما رسیدن خود را به اطلاع آشنایانشان برسانند و همواره کارت شناسایی، شماره تلفن و آدرس محل اقامت خود را به همراه داشته باشند. رعایت این موضوع در مورد کودکان، سالمندان و افراد دارای مشکلات روحی و جسمی خاص بسیار مهم است.

وی اضافه کرد:‌ لازم است اگر برای اولین بار به شهری سفر کرده‌اید، حتما به منظور آشنایی با محل اقامت و محیط اطراف، اطلاعات راهنمای شهری را از کیوسک های ایرانگردی در مبادی ورودی شهرها دریافت کنید.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با تاکید بر اینکه باید همواره مراقب کودکان بود، گفت: باید مکانی برای اسکان انتخاب شود که از ایمنی لازم برخوردار باشد. قبل از استفاده از لوازم گازسوز و گرمایشی محل اقامت نیز باید حتما از سلامت دستگاه، عدم نشت گاز و وجود تهویه مناسب اطمینان حاصل کرد.

ملکی گفت: موضوع دیگری که باید رعایت شود این است که حتما باید در دقایق اولیه ورود به محل اقامت، راه های خروج اضطراری، محل نصب خاموش کننده و شیلنگ آب را پیدا کرده و به خاطر سپرد.

ایسنا نوشت : وی ادامه داد همچنین پس از پایان سفر و بازگشت به منزل و محل کار نباید با عجله اقدام به روشن کردن لامپ کرد، لازم است ابتدا چند لحظه تأمل کرده و اگر بوی گاز در فضا استشمام نشد آنگاه نسبت به وصل کنتور برق اقدام کرد.

                               

آتش نشانی     توصیه     نکات     ایمنی     مسافرت    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :