موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12141 :کد

0

بحران ژئوپلتیکی فعلی به کشورهای عضو «بریکس» منتقل خواهد شد

  ﺳﻪشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۲:۳۹
تعداد بازدید : ۳۳۶   
 تحلیل ایران -بحران ژئوپلتیکی فعلی به کشورهای عضو «بریکس» منتقل خواهد شد

رسانه آرژانتینی «ته‌لام» گزارش داد که رئیس‌جمهور آرژانتین اعلام کرده که بحران مبارزه‌های ژئوپلتیکی فعلی در جهان با خشونت به کشورهای عضو «بریکس» منتقل خواهد شد.

رسانه آرژانتینی «ته‌لام» گزارش داد که رئیس‌جمهور آرژانتین اعلام کرده که بحران مبارزه‌های ژئوپلتیکی فعلی در جهان با خشونت به کشورهای عضو «بریکس» منتقل خواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «ته‌لام»، «کریستینا فرناندز» رئیس‌جمهور آرژانتین با صدور پیام‌هایی از طریق صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی «توئیتر» به اظهارنظر درباره بحران مبارزه‌های ژئوپلتیکی فعلی در جهان پرداخت و عنوان کرد که این بحران با خشونت به کشورهای عضو «بریکس» (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) منتقل خواهد شد.

وی در ادامه افزود که شناخت جهان امری مهم تلقی می‌شود اما فهمیدن جهان به مراتب مهم‌تر است و من در گذشته نیز به این موضوع اشاره کرده بودم.

«فرناندز» تصریح کرد که برزیل بیش از اندازه به تولیدات داخلی خود وابسته است و اکنون نمی‌تواند از آن بهره کافی ببرد؛ روسیه به پول نفت خود نیاز دارد، در حالی که اکنون قیمت نفت کاهش یافته است؛ تکیه‌گاه چین در زمینه اقتصاد صادرات کالا می‌باشد و میزان این صادرات اکنون رو به کاهش است؛ بنابراین دیگر زمان آن رسیده است که این کشورها در راهبردهای اقتصادی خود تجدیدن ظر کنند.

وی ادامه داد که با وجود این شرایط بعد از بحران مالی سال 2008 و 2009 جهان اکنون نیز باید منتظر رکود و بحران مالی دیگری باشد.

رئیس جمهور آرژانتین در ادامه به سخنان «نیل شرینگ» کارشناس اقتصادی بازارهای در حال توسعه پرداخت؛ «شرینگ» عنوان کرده بود که سیاست های اقتصادی که در ده سال اخیر در بازارهای بزرگ نوظهور جهان کارآمد بوده‌اند، در حال نابودی هستند؛ وی در این رابطه به ذکر نام بازارهای کشورهای قدرتمند عضو «بریکس» از جمله برزیل، روسیه، هند و چین پرداخته بود.

«فرناندز» خاطرنشان کرد که دولت وی همواره با پیش‌بینی چنین بحرانی سعی داشته است که سیاست‌های عدم بدهکاری خود را پیش ببرد، روند توسعه صنعتی آرژانتین را احیا کند، به بازار داخلی خود توجه کند و برای تحقیق در زمینه توسعه اقتصادی کشور سرمایه‌گذاری کند.

وی تصریح کرد که همه سیاستمداران جهان باید به آنچه که در جهان در حال وقوع است تسلط کافی داشته باشند و به اظهارات رسانه های سلطه‌جو و سخنگویان وابسته به آنها اعتماد نکنند.

بریکس نمایانگر نیمی از جمعیت جهان است و 28 درصد قدرت اقتصادی دنیا را در اختیار دارد؛ در سال 2012 ترکیب‌بندی اسمی تولید ناخالص داخلی این گروه، 13٫6 تریلیون دلار اعلام شد.

«هو جینتائو» رئیس‌جمهور چین معتقد است که گروه کشورهای عضو بریکس، حامی و ارتقا دهندهٔ وضعیت کشورهای در حال رشد و نیرویی برای حفظ صلح جهان هستند.

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :