موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت وگاز

a/121431 :کد

منابع آگاه از سیاست های دولت سعودی؛

درخواست عربستان برای پیوستن ایران به توافق کاهش تولید اوپک

  شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۲:۵۶
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -درخواست عربستان برای پیوستن ایران به توافق کاهش تولید اوپک

عربستان احتمالا به عنوان یک شرط برای تمدید توافق کاهش تولید اوپک از ایران خواهد خواست تا تولید خود را کاهش دهد.

 به گزارش تحلیل ایران، در حالی که اوپک در حال آغاز مذاکرات در مورد تمدید توافق کاهش تولید برای یک دوره دیگر است، ایران و عربستان، دو رقیب منطقه ای ممکن است بار دیگر به سمت رویارویی با یکدیگر در اوپک پیش بروند.


تسنیم نوشت: منابع آگاه از سیاست های دولت سعودی گفتند، عربستان احتمالا به عنوان یک شرط ادامه کاهش تولیدها از ایران خواهد خواست تا تولید خود را کاهش دهد. ایران در دور فعلی از کاهش تولید مستثنی شده است.به گفته منابع مطلع، این شرط یکی از چند شرطی است که عربستان برای تمدید توافق کاهش تولید روی میز خواهد گذاشت. عربستان در حال حاضر بخش عمده ای از بار کاهش تولید اوپک را بر دوش کشیده است. این شروط شامل گذاشتن شرایط جدید برای اعضایی است که از تعهدات کاهش تولیدشان تخطی کرده اند و همچنین اعضایی که در حال نزدیک شدن به ظرفیت کامل تولید خود هستند. (به ویژه نیجریه)


اما با توجه به بی اعتمادی موجود بین ایران و عربستان، ریاض بیشتر روی کاهش تولید ایران اصرار خواهد کرد.باب مک نالی، رئیس موسسه مشورتی رپیدان گروپ گفت: «ما انتظار داریم که سعودی ها هم از کشورهایی که از تعهدات خود در زمینه کاهش تولید تبعیت نکرده اند و هم کشورهایی نظیر ایران که از توافق معاف شده اند، درخواست خواهند کرد تولید خود را کاهش دهند.»«ما انتظار داریم در آستانه نشست 25 می اوپک تنش هایی در پیش باشد، اما انتظار می رود که وزرای کشورهای عضو با اظهار نظر های علنی تلاش کنند این اختلافات را ناچیز جلوه دهند تا سرمایه گذاران نگران نشوند.»مقامات سعودی از اظهار نظر در خصوص برنامه های خود خودداری کرده اند. یکی از این مقامات که نخواسته نامش فاش شود گفته، برای صحبت کردن در مورد این مذاکرات که هنوز آغاز نشده، «هنوز خیلی زود است.» مقامات ایرانی به درخواست ها برای اظهار نظر در این باره پاسخی نداده اند.کارشناسان معتقدند، هرگونه درخواستی برای کاهش تولید احتمالا با مخالفت ایران مواجه خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :