موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/121458 :کد

فرستاده سازمان ملل در امور خاورمیانه

اسرائیل قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند

  شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۴:۵۵
تعداد بازدید : ۱۳۶   
 تحلیل ایران -اسرائیل قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند

فرستاده سازمان ملل در امور خاورمیانه، گفت که اسرائیل برخلاف درخواست شورای امنیت شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی را متوقف نکرده است.

به گزارش تحلیل ایران ، «نیکلای ملادنف» در گزارشی به اعضای شورای امنیت گفت که اسرائیل «به شکلی نگران‌کننده» با نقض قطعنامه سه ماه پیش شورای امنیت فعالیت‌های شهرک‌سازی زیادی داشته است.

«دنی دانون» نماینده اسرائیل در سازمان ملل، با رد گفته‌های ملادنف گفت که سازمان ملل باید از تمرکز بیش از حد درباره مسائل اسرائیل دست بردارد.

دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری سابق آمریکا، رابطه تنش‌آمیزی با اسرائیل داشت و در اقدامی کم‌سابقه قطعنامه شورای امنیت علیه اسرائیل را وتو نکرد. اما دولت جدید آمریکا منتقد رویکرد دولت پیشین است.

پس از به قدرت رسیدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا، اسرائیل اعلام کرده است که در کرانه باختری و بیت‌المقدس شرقی بیش از شش هزار واحد مسکونی دیگر ساخته خواهد شد.

فرستاده سازمان ملل در خاورمیانه این افزایش ساخت و سازها را، در کنار تغییر قوانین اسرائیل در خصوص شهرک‌های غیرقانونی و اقدام به تخریب خانه‌های فلسطینیان، «عمیقا نگران‌کننده» خواند.

ملادنف گفت که اسرائیل به این ترتیب چشم‌انداز تشکیل دولت مستقل فلسطینی را از بین می‌برد.

ایلنا نوشت : «متیو رایکرافت» سفیر بریتانیا در سازمان ملل که اداره جلسه شورای امنیت را به عهده داشت، تاکید کرد که کشورش به تشکیل دولت مستقل فلسطینی و راه‌حل دو کشور برا حل مناقشه فلسطین متعهد است. نماینده آمریکا در پایان جلسه موضعی نگرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :