موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/121461 :کد

بازخوانی فرمایشات امام خامنه‌ای

عامل تضعیف محبت در زندگی زناشویی

  شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۵:۱۴
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -عامل تضعیف محبت در زندگی زناشویی

ایجاد محبت، مودت و رحمت در فضای خانوده از عوامل استحکام این محیط مقدس است. رهبر معظم انقلاب در بخشی از سخنان خود به برخی عوامل تضعیف محبت اشاره کردند.

به گزارش تحلیل ایران از مهم ترین عوامل استحکام خانواده ایجاد محبت، مودت و رحمت در این فضاست. خداوند در قرآن می فرماید «وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَة... از آیاتش این است که از جنس خودتان زوجهایی برای شما خلق کرد تا با آنها آرامش بگیرید و بین شما مودت و رحمت قرار داد...» بنابراین پایه و اساس زندگی زناشویی وابسته به این موضوعات است و اگر نسبت به این امر کوتاهی صورت گیرد، عواقب ناگواری را در پی خواهد داشت.

تسنیم نوشت : رهبر معظم انقلاب در بخشی از سخنان خود در مراسم خطبه عقد سال79 با هشدار نسبت به بی‌توجهی به احساسات همسران، آن را عامل تضعیف محب شمردند. ایشان در این باره فرمودند: «اگر زن و شوهرها نسبت به احساسات یکدیگر بی‌اعتنایی و بی‌توجهی کنند و به تدریج حالت بی‌محبّتی از یک طرف به وجود بیاید، چون بی‌محبّتی مرضی مسری است، حتماً به آن طرف دیگر هم سرایت می‌کند. این طوری است. نباید بگذارید، هر دو باید تلاش و کوشش کنید. این پایه اصلی است.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :