موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی نوروز

a/121466 :کد

نوروز

ایرانی های بلغارستان نوروز را جشن گرفتند

  شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۵:۴۸
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -ایرانی های بلغارستان نوروز را جشن گرفتند

جشن نوروز با حضور کارکنان سفارت و دیگر نهادهای ایرانی،ایرانیان مقیم، دانشجویان ایرانی، دانشجویان زبان فارسی و مدیر کل سیاسی منطقه آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه بلغارستان و دیگر میهمانان برگزار شد.

 

به گزارش تحلیل ایران،  «محمد علی کیانی» رایزن فرهنگی سفارت ایران درصوفیه در این مراسم، سال نو و بهار را بهانه ای برای جمع شدن خانواده های ایرانی دانست و این گردهمایی ها را فلسفه نوروز خواند و سال نو را به همه حاضرین تبریک گفت.


وی برنامه های مشترک سفارت و رایزنی فرهنگی کشورمان را انگیزه بخش گردهمایی ایرانیان مقیم بلغارستان دانست و اظهار امیدواری کرد که سال جدید برای دو ملت ایران و بلغارستان پر از موفقیت و شادمانی باشد.


«حسن دو طاقی» کاردار موقت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان میزبان دیگر این مراسم نیزطی سخنانی ضمن خوش آمدگویی به ایرانیان و ایران دوستان نوروز را به آنان تبریک گفته و رئوس برنامه های سفارت جمهوری اسلامی ایران در صوفیه را برای حاضران تشریح کرد.


دوطاقی در ادامه با اشاره به فرهنگ کهن ایران گفت: باید قدر این فرهنگ دانسته شود و نمادها و زیبایی های آن نیز برای دیگران شرح داده شود.


کاردار موقت ایران در صوفیه با اشاره به 120 سالگی روابط دیپلماتیک و همچنین 70 سالگی رابطه فرهنگی ایران و بلغارستان برنامه های سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزنی فرهنگی را برای سال جاری متنوع اعلام کرد.


در ادامه این مراسم، اشعاری از سوی دکتر نبی الله معصومی فرائت گردید و سپس موسیقی محلی ایرانی توسط هنرمندان اعزامی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اجرا گردید و اشعار بهاری نیز در مورد نوروز و بهار خوانده شد.


ایرنا نوشت: سفره هفت سینی که توسط خانواده های دیپلمات های ایرانی تهیه و تزئین شده بود توجه حاضرین را به خود جلب کرد و در پایان میهمانان با غذاهای متنوع ایرانی پذیرایی شدند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :