موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/121467 :کد

ائتلاف ضد داعش

ائتلاف ضد داعش به تشکیل "نیروی امنیتی" در رقه کمک می‌کند

  شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -ائتلاف ضد داعش به تشکیل "نیروی امنیتی" در رقه کمک می‌کند

به گفته برخی مسئولان کرد، ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا به کردها کمک می‌کند در مرحله پس از آزادسازی شهر رقه بتوانند نیروی پلیسی راه‌اندازی کنند.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، دو مسئول کرد اظهار داشتند، ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا به آموزش یک نیروی پلیس برای شهر رقه و تشکیل آن پس از آزادسازی این شهر از کنترل داعش کمک می‌کند. به گفته این مسئولان کرد، شاخه سیاسی نیروهای سوریه دموکرات که ائتلافی متشکل از نیروهای کرد و عرب است، برنامه‌های پیشرفته‌ای برای تشکیل یک شورای مدنی برای کنترل امنیتی شهر پس از آزادی آن دارد.

 

این شورا در اصل با توجه به ماهیت ساکنان شهر رقه از اعراب تشکیل خواهد شد اما کردها و نیروهایی از دیگر گروه‌های قومیتی نیز را شامل خواهند شد. مشارکت کردها در مدیریت آتی شهر رقه مساله‌ای حساس برای ساکنان این شهر و ترکیه است که از گسترش نفوذ کردها در شمال سوریه هراس دارد.

 

آمریکا که از نیروهای سوریه دموکرات حمایت می‌کند، در این رابطه اعلام کرد که هنوز تصمیم نهایی در مورد چگونگی و زمان کنترل رقه گرفته نشده است. اما حملات نیروهای سوریه دموکرات در نزدیکی شهر رقه به سرعت ادامه دارد و این برنامه‌ها نشان‌دهنده قصد کردها برای ایجاد یک حکومت مدنی در این شهر پس از به کنترل در آوردن آن است.

 

ارتش آمریکا از هرگونه اظهار نظر در خصوص آموزش به نیروهای پلیس خودداری کرد اما یک مسئول آمریکایی گفت:‌ آمریکا بر این باور است که هر نهادی که از طرف گروهی امنیت ملی را برقرار می‌سازد باید انعکاسی از ساختار قومیتی و نژادی ساکنان آن مکان باشد.

 

عواس علی، یکی از مسئولان کرد در استان رقه اظهار داشت:‌ اعضای شورای شهر رقه در آوریل معرفی خواهند شد و این شورا شامل شیوخ عشایر محلی و برخی از ساکنان این شهر خواهد بود.

 

به گفته علی در حال حاضر صدها تن در منطقه عین عیسی در شمال رقه با کمک نیروهای امنیتی وابسته به نیروهای سوریه دموکرات و ائتلاف ضد داعش برای پیوستن به یگان پلیس این شهر در حال آموزش هستند.

 

ایسنا نوشت: این مسئول کرد افزود، این مرکز امنیتی در رقه خواهد بود و در حال حاضر نیز نیروهایی از ائتلاف ضد داعش بر آموزش‌ها نظارت دارند. الهام احمد، یکی از چهره‌های سیاسی برجسته کردها نیز از آموزش نیروهای پلیس در عین عیسی خبر داد.

                               

داعش     اعراب     سوریه     ترکیه     پلیس    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :