موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بازار

a/121520 :کد

واردات گوشت

گوشت برزیلی وارداتی به ایران فاسد نیست

  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۳:۱۲
تعداد بازدید : ۴۸۶   
 تحلیل ایران -گوشت برزیلی وارداتی به ایران فاسد نیست

رئیس اتاق مشترک بازرگانی برزیل ایران گفت: گوشت های وارداتی ایران از برزیل تحت نظارت دامپزکشی و نظارت شرعی ایران قرار دارد و گوشت فاسدی به ایران صادر نشده است.

به گزارش تحلیل ایران سید فخرالدین عامریان  درباره واردات گوشت از برزیل اظهار کرد: ایران برای واردات گوشت از برزیل قوانین مناسبی و ضع کرده است که سازمان دامپزشکی کشور و ناظران شرعی بر اجرای آن نظارت می کند.

 وی افزود: بر اساس قوانین ایران، گوشت گوساله ای که در برزیل تولید می شود باید حداکثر 30 ماه سن داشته باشد تا اجازه ورود به ایران یابد.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی برزیل ایران ادامه داد: مناطق تهیه دام، کشتارگاه ها، سالن‌های قطعه بندی و بسته بندی، تونل های انجماد و سردخانه ها برزیل قبل از آنکه گوشتی را آماده ای عرضه به ایران کنند، توسط دامپزشکی کشور ما مورد بررسی و تایید قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: بر این اساس مدت زمانی که دام در برزیل کشتار می شود تا به ایران برسد حداکثر 60 روز است.

عامریان گفت: ایران تنها کشوری است که از زمان تولید بر روند تولید کشتار دام در برزیل توسط دامپزشکی و سازمان جهانی حلال نظارت دارد و گوشت ها ذبح شده تا دو هفته بعد از تولید به ایران ارسال می شود بنابر این گوشت فاسدی به ایران نیامده است.

وی درباره اینکه چه کشورهایی گوشت فاسد از از برزیل کرده اند گفت: بر اساس اعلام پلیس فدرال برزیل،  گوشت فاسدی از این کشور به کشورهای دیگر صادر نشده است بلکه این گوشت داخل خود کشور برزیل مصرف شده اند.

بنا بر این گزارش، برخی از کشور های وارد کننده گوشت از برزیل بعد از اعلام بازداشت مسئولان چند شرکت متقلب برزیلی که گوشت فاسد و تقلبی صادر ‌می کردند واردات خود را  از این کشور متوقف کردند.

گفتنی است، پلیسفدرال برزیل چندی پیش از تعطیلی سه شرکت بزرگ صادرکننده گوشت و تعلیق 33 مقام دولتی این کشور به اتهام عرضه گوشت فاسد خبر داد.

تسنیم نوشت : در جریان این پرونده، 21 شرکت دیگر نیز تحت بررسی  قرار گرفتند. بیشتر گوشت های تولید شده از سوی این شرکت ها به اروپا و دیگر نقاط جهان صادر می شود. برزیل بزرگترین کشور صادرکننده گوشت در جهان است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :