موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/121550 :کد

تهدید موشکی

تهدید موشکی ارمنستان علیه جمهوری آذربایجان

  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۵:۳۸
تعداد بازدید : ۴۴۲   
 تحلیل ایران -تهدید موشکی ارمنستان علیه جمهوری آذربایجان

سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان به جمهوری آذربایجان هشدار داد که در صورت انجام حمله نظامی در منطقه قره باغ کوهستانی، ایروان از موشک های تاکتیکی اسکندر استفاده می کند.

به گزارش تحلیل ایران  رئیس جمهوری ارمنستان که به منطقه قره باغ سفر کرده است امروز (یکشنبه) در دیدار با گروهی از نظامیان ارمنی و خانواده های آنها اعلام کرد که امکان صدور دستور استفاده از موشک های تاکتیکی اسکندر را رد نمی کند.


دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری ارمنستان به نقل از سخنان سرکیسیان نوشت: فرمانده کل قوای ارمنستان در صورت لزوم دستور کاربرد موشک های اسکندر را صادر می کند.


وی افزود: سران کشور همسایه (جمهوری آذربایجان) از این واقعیت اطلاع دارند.


خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از سخنان رئیس جمهوری ارمنستان نوشت: نیروهای دشمن (جمهوری آذربایجان) ماه آوریل سال گذشته با نقض توافق های بین المللی به مواضع نیروهای ارمنی در منطقه قره باغ حمله کردند که دفع شد.


سرکیسیان گفت: ظرف یک سال گذشته محافظت از مرزهای کشور تقویت شده و ارتش ارمنستان تسلیحات جدید دریافت کرده است.


ارتش ارمنستان 31 شهریور ماه 95 همزمان با روز استقلال این کشور، موشک های بالستیک جدید موسوم به اسکندر ساخت روسیه را در یک رژه نظامی به نمایش گذاشت.


قره باغ رسما بخشی از جمهوری آذربایجان است، اما این منطقه از زمان پایان جنگ قومی در سال 1994(1373)، عملا در کنترل نیروهای جدایی طلب ارمنی تبار قرار داشته است.


درگیری های مرزی میان دو طرف خسارت های مالی و تلفات جانی زیادی داشته است. تازه ترین تنش نظامی جدی نیز ماه آوریل سال 2016 (اردیبهشت 95) رخ داد که 75 کشته بر جای گذاشت.
موشک های بالستیک اسکندر ساخت روسیه می توانند اهدافی را تا 300 کیلومتر دورتر به صورت نقطه زن هدف قرار دهند.


ایرنا نوشت: روسیه که در ارمنستان پایگاه نظامی دارد هم با این کشور وهم جمهوری آذربایجان روابط دفاعی دارد و جنگ افزار می فروشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :