موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/121561 :کد

اسکنر اثر انگشت گلکسی اس ۸

آیا با اسکنر اثر انگشت گلکسی اس ۸ می توان اپلیکیشن‌ها را باز کرد؟

  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۳۳
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -آیا با اسکنر اثر انگشت گلکسی اس ۸ می توان اپلیکیشن‌ها را باز کرد؟

آیا با اسکنر اثر انگشت گلکسی اس ۸ می توان اپلیکیشن‌ها را باز و بسته کرد؟

به گزارش تحلیل ایران، ساعاتی پیش تصاویری واقعی از گلکسی اس ۸ سامسونگ منتشر شد که در واقع، واضح‌ترین تصاویر منتشر شده از این گوشی تا به امروز محسوب می شد. اما در این بین، تصویری از صفحه تنظیمات این گوشی نیز رویت شد که به پشتیبانی اسکنر اثر انگشت از حرکات دست برای باز و یا بسته کردن اپلیکیشن ها اشاره داشت.

اگرچه این صفحه، به زبان اسپانیولی نوشته شده، اما با ترجمه متون درج شده در آن، نتایج جالبی به دست آمد به طوری که عنوان و یا تیتر این قابلیت به «حرکات دست برای سنسور اثر انگشت» ترجمه شده و توضیحات آن نیز به این مسئله اشاره دارد که می توان با سنسور اثر انگشت، برخی قابلیت ها و اپلیکیشن ها را باز و بسته کرد.

همچنین، در مقابل این توضیحات نیز دکمه ای برای فعال کردن این قابلیت تعبیه شده است که کاربر می تواند در صورت تمایل آن را فعال و یا غیرفعال کند. همانطور که می دانید سنسور اثر انگشت در گلکسی اس ۸، از قسمت جلویی به قسمت پشتی گوشی منتقل شده چرا که سامسونگ، طراحی ویژه و البته بدون هیچ گونه دکمه فیزیکی را برای پنل جلویی این گوشی در نظر گرفته بود.

از طرفی دیگر، گفته می شود که این سنسور به جای قرارگیری در زیر دوربین اصلی یعنی در وسط قاب پشتی گوشی، به سمت راست دوربین منتقل شده که این مسئله، کار را برای استفاده از این سنسور برای کاربران دشوار خواهد کرد. حال سوالی که بر ذهن نقش می بندد این است که نحوه کار با این قابلیت که در بخش تنظیمات این گوشی آمده، چگونه است.

البته بعید به نظر می رسد که این ویژگی، شبیه به آن چه که در گوشی پیکسل گوگل وجود دارد و از آن برای کنترل نوتیفیکیشن ها استفاده می شود، باشد. همچنین، چنین قابلیتی در گوشی های موتو جی ۵ و جی ۵ پلاس موتورولا نیز مشاهده شده به طوری که کاربر می تواند با استفاده از سنسور اثر انگشت، با گوشی کار و دستورات مدنظر خود را اجرا کند. بدین صورت که سوآیپ کردن به سمت چپ، حکم زدن دکمه Back را دارد و سوآیپ کردن به راست نیز، حکم کلیک کردن.

تابناک نوشت: با این حال، هنوز چند روزی به رونمایی از گلکسی اس ۸ باقی مانده و باید منتظر ماند و دید که جدیدترین پرچمدار چشم بادامی ها مجهز به چه مشخصه ها و قابلیت هایی رونمایی خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :